Do Chorvatska se psem a na pláž? Bez problémů!


ubytování Chorvatsko

Rádi byste se vydali na dovolenou i s vaším čtyřnohým miláčkem, ale že nevíte, zdali vás s ním pustí na pláž? Připravili jsme pro vás výběr několika psích pláží, na kterých si užijete i se svým mazlíčkem! Jezdit na dovolenou se čtyřnohým miláčkem je dnes již zcela normální věc.

Sehnat ubytování může být trošku oříšek, ale rozhodně to není nemožné. Vždy se již při rezervaci slušně zeptejte a uvidíte, že se mnohdy dá udělat i pěkná výjimka. U pláží s výslovným zákazem pohybu psů to sice neplatí, ale nezoufejte, existuje totiž mnoho pláží určených psům a jejich majitelům. Pojďme si je společně představit!

pláž pro psy v Chorvatsku

Region Kvarner je na psí pláže bohatý

Velice mnoho pláží pro psy a jejich majitele nabízí region Kvarner, jehož plusem je taky vzdálenost od České republiky. Na ostrově Lošinj v oblíbeném letovisku Mali Lošinj naleznete celkem osm pláží pro psy, které se vám určitě zalíbí. Se psem se můžete vydat také do Rijeky, Crikvenice a Opatije, či na ostrov Cres a Krk, kde se pejsci mohou koupat i na rodinné pláži Dražice a řádit na pláži Vela plaža v Bašce, která byla označena jako jedna z nejlepších pláží pro rodiny s dětmi.

pes v chorvatsku

 

Kam se vydat v Istrii a Dalmácii?

I přesto, že nemá Istrie tolik „psích“ letovisek, místo si zde najdete. Jedná se například o pláž kempu Istra v Poreči, Galebove stijene v Pule, několik pláží v Rovinji i v Umagu, kde se jedná především o pláže v turistických komplexech. Koupání v moři je pejskům umožněno také v Dalmácii a to konkrétně na ostrovech Mljet, Murter i Vis. Vyhýbat se nemusíte ani Splitu či Vrsi.

se psem do chorvatska

Všude se něco najde

Pamatujte, že kromě uvedených pláží můžete se svým pejskem na všechny neupravené pláže i opuštěné pláže a plážičky. Stejně tak lze vstoupit na pláže, kde není vyslovený zákaz, ovšem zde závisí především na toleranci ostatních turistů a návštěvníků. Pokud se setkáte s odporem, vydejte se na konec pláže. Ten bývá neupravený a pro vás se psem tedy ideálním. Rozhodně ale nezapomeňte mít mezi lidmi psa na vodítko a pro jistotu s náhubkem. Krásnou dovolenou!

ČTĚTĚ:   Nejlevnější cesta do Chorvatska I.

ubytování Poreč
Levné apartmány v Poreči

Do Chorvatska se psem a na pláž? Bez problémů!
4.4 (88%) 5 hlas[ů]

4 Responses to Do Chorvatska se psem a na pláž? Bez problémů!

 1. Káťa Štefečková

  Hele Michala Linková 🙂

 2. Michala Linková

  jj už to sleduji 🙂

 3. Tomáš Neuhort

  plaža za pse – Baška Voda, Makarska……

 4. Káťa Štefečková

  Ja to jeste nerozklikavala-vzdycky jich hafo chybi. Tak za me jeste Kemp Strasko. A v te Basce to je u kempu Basko Polje!

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2015, Kategorie : Magazín