Kde na cestě do Chorvatska autem nejlépe přespat?


ubytování Chorvatsko

Chystáte se do Chorvatska autem? Pak jistě budete řešit otázku, kde během dlouhé a náročné cesty přespat. Riskovat jízdu bez menšího odpočinku a načerpání nových sil je nanejvýš nezodpovědné. Zvlášť, když se po cestě do Chorvatska nabízí několik možností odpočinku. Kde všude můžete přespat a nakolik vás to vyjde, vám prozradíme v následujícím článku.

Nejlevnější přespání

Ano, tušíte správně – na mysli máme klasická odpočívadla, která Češi, ale i zahraniční cestovatelé využívají zkrátka nejčastěji. Za spánek v odstaveném vozidle na odpočívadle vás žádná pokuta nečeká. Pro vaši osobní bezpečnost však hledejte pouze taková odpočívadla, která se nacházejí u větších benzinových pump. Menší a zapadlá odpočívadla jsou zbytečným riskem pro celou posádku auta.

Motely a motoresty

Tato varianta patří ke středně nákladným. Po cestě do Chorvatska na vás z bezprostřední blízkosti dálnic pomrkávají reklamní billboardy zvoucí k noclehu a odpočinku. Nečekejte zde však žádný luxus ani přepych. K přespání jsou však tyto ubytovací kapacity více, než vhodné. Cena se standardně pohybuje do 8 Eur za noc a osobu.

Cestovatelé doporučují…

Prověřeným a mezi turisty cestující do Chorvatska oblíbeným místem k odpočinku je penzion Zagi v Oroslavji (mezi Krapinou a Zagrebem – blízko dálnice). V penzionu na vás čekají kvalitně vybavené pokoje s výhledem na hlídané parkoviště, kde vyjde jedna noc pro celou rodinu (4 osoby) na něco málo přes tisíc korun.

Kde raději nespat?

Pokud se rozhodnete zastavit jinde, než u benzínky nebo na „odmorišti“, riskujete poměrně tučnou pokutu. Ziskuchtiví policisté si na vás s největší pravděpodobností došlápnou a ani sebemenší výmluvy nepomůžou. A co si budeme povídat, už jenom z důvodu bezpečnosti se jinde, než u benzínek stejně přespávat nevyplácí.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko