Ostrov Cres je neodolatelný


ubytování Chorvatsko

Dlouhý úzký pruh ostrova Cres měří necelých 65 kilometrů. Severní nehostinnou část ostrova tvoří náhorní plošina, která je pod neustálým náporem suchých a studených větrů bóra a je to též původní místo, kde hnízdí kolonie supa bělohlavého, který od roku 1986 je chráněn zákonem proti lovu a pytlákům.

Více pohostinnější je jih ostrova Cres nabízí dobré podmínky pro pěstování olivovníku a vinné révy. Celý strov je protkán hlavní silnící, která se vine ze severu na jich k Lošinji a oba ostrovy jsou spojeny mostem. Nejvíce turisticky navštěvovanými oblastmi je jen několik zdejších vesnic a měst, jako je Cres, Osor, Martinšcica a Valun.

2815_1236170444Město Cres leží schované v zálivu a svého významu dostalo v období, kdy se sem z Osoru přesídlil biskup a guvernér. Celé město je protkáno hradbami a dvěma branami, které kamennými průjezdy připomínají benátskou architekturu. Kromě historických hradeb, můžete navštívit i kostel Panny Marie Sněžné, kde jsou k vidění krásné obrazy umělců z benátské školy.

Celé město Cres má úžasnou atmosféru a doslova bují životem a energií, které můžete nasát do sebe. Zdejší radnice z 16. století dnes slouží jako tržiště pro nákup a prodej ovoce či zeleniny. Ve městě Cres nepřijdete ani o skvělý zážitek ze zdejšího starého přístavu, kde můžete pozorovat řemeslnou práci výrobců síti a sledovat rybáře jak se vracejí z lovu. Nad přístavem se pyšně velebí městská brána, několik renesančních domů a hodinová věž. Zdejší další památkou je kostel sv. Idora, který je též patronem města Cres. Postaven byl během 10. nebo 11. století. Na celém ostrově Cres a i ve stejnojmenném městě najdete skvělý klid, nádhernou zachovalou přírodu a výjimečnou atmosféru tohoto malého ostrova, který není hlavním turistickým centrem a díky tomu si zachovává svojí jedinečnou krásu a úžasný půvab.

ubytování Cres
Levné apartmány na Cresu


Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2014, Kategorie : Magazín