Zahrada Dubrovníku


ubytování Chorvatsko

Zahradou Dubrovníku je nazýváno okolí jihovýchodně od Cavtatu, což je poloostrov a město ležící zhruba 15 km jižně od Dubrovníku. Rozkládá se zde rovněž velice úrodné a plodné údolí pod názvem Konavle. Zdejší prostředí a půdní podmínky velice prospívají především vinné révě, ale také fíkovníkům, olivovníkům, ovocným stromům i dalším plodinám včetně zeleniny.

Konavle,_CroatiaJe to poměrně rozlehlé údolí, jehož jméno pochází od důmyslného systému kanálů vytvořených v antické době. Na přímořské straně je ohraničeno hustě zalesněným výběžkem a ve vnitrozemí horským masivem Sniježnica, který dosahuje nadmořské výšky 1324 m.

Na sever odsud prochází hranice Bosny a Hercegoviny, východně pak Černé Hory. Zajímavé krajině údolí Konavle propůjčují její nezaměnitelný charakter mnohé cypřiše, které se v takovém hojném množství nikde jinde na dalmatském pobřeží nevyskytují.

Poslední a nejjižněji položené malé letovisko se nachází na chorvatském pobřeží cca 25 km jihovýchodně od Cavtatu a jmenuje se Molunat. Nevelký molunatský poloostrov je směrem k pevnině chráněn hradbami, které nechali vybudovat v 15. století představitelé města Dubrovník. Molunat včetně oblasti Sutorina a Konavle býval součástí Dubrovnické republiky.

Městečko je obklopeno hustou vegetací a leží přesně v místě, kde přechází pevnina v malý poloostrov Rat a má tudíž dvě zátoky. Je odsud nádherný výhled na další poloostrov s názvem Prevlaka, který zasahuje do černohorské zátoky u přístavního města Kotor. Nedaleko od letoviska Molunat byly nalezeny prehistorické hroby. Molunat sám o sobě je malebným městečkem umístěným v krásném prostředí a je ideálním místem pro klidnou dovolenou v nádherné přírodě. Turisté zde najdou krásné částečně písčité pláže a mezi skalnatými útesy betonová mola s upravenými vstupy do moře. Molunat je také ideálním východiskem pro výlet do sousední Černé Hory.


ubytování Dubrovnická riviéra
Levné apartmány na Dubrovnické riviéřeKlikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2014, Kategorie : Magazín