Žhavý tip letošního léta? Biograd na Moru!


ubytování Chorvatsko

28 kilometrů jihovýchodně od Zadaru leží přímořské letovisko Biograd na Moru. Patří mezi naše oblíbené destinace ze dvou důvodů: krásné pláže a možnosti výletů na ohromující místa. Pokud stále nevíte, kam do Chorvatska vyrazit, tohle je jeden z našich žhavých tipů!

Původní městečko se rozprostírá na malém poloostrově mezi zátokou Bošana na severu a Soline na jihu. Je známé mezi jachtaři, jedná se o významné jachtařské centrum. Svědčí o tom dvě mariny a jeden unikát – ohromující podmořské osvětlení! V moři jsou umístěné sochy a fontány a samozřejmě především v noci nabízí nádhernou podívanou.

Pláže, které svádí k lenošení i zábavě

Pláže v Biogradu jsou upravené a tvořené oblázky. Pláž Bošana a Dražica jsou oceněné Modrou vlajkou. Pokud chcete zažít ruch, vydejte se na hojně navštěvovanou pláž Soline, kde je spousta barů a stánků s rychlým občerstvením. Na plážích je pozvolný vstup do moře, takže je to skvělé místo také pro rodiny s dětmi.

Můžete se tu potápět, zahrát si tenis, minigolf, půjčit si šlapadla, děti využijí tobogán.

Městečko je upravené, je v něm několik parků a najdete tam krásnou promenádu, ze které je vidět na nedaleký ostrov Pašman. A právě třeba tam si můžete udělat krátký výlet.

Za pískem na Pašman!

Z Biogradu na Moru se trajektem můžete dostat na nedaleký ostrov Pašman do vesnice Tkon. Cesta trvá přibližně 20 minut a proč byste se sem měli vydat? Už jen kvůli krásným písečným plážím, které jsou na chorvatském pobřeží spíše výjimkou.

Národní parky Krka a Kornati na dosah ruky

147 ostrovů, ostrůvků a útesů tvoří národní park Kornati, kam se z Biogradu snadno dostanete. Projíždět kolem nich lodí je klrásný zážitek. Ostrovy až na výjimky nejsou obydlené a tak tady na vás přímo útočí úžasná divoká příroda. Více o NP Kornati se dočtete v našem článku Výlet do národního parku Kornati.

ČTĚTĚ:   Chorvatský Karibik: zamiřte na nejkrásnější písečné pláže

Soustava vodopádů, kaskád a peřejí na řece Krka je dalším národním parkem Chorvatska. Je možné se tu vykoupat a zajet si lodí k Rošskému vodopádu. I toto místo je z Biogradu snadno dostupné. Více se dozvíte z článku Výlet do národního parku Krka.

Z Biogradu na Moru si můžete udělat výlet i do ornitologické rezervace Vranske jezero nebo si vyrazit člunem na dva malé blízké ostrůvky v moři – Planac a Sv. Katarina.

V Biogradu na Moru není moc historických památek. Víte proč?

Zatímco dnes působí toto letovisko jako mnoho jiných na Jadranu, má výjimečnou minulost. Kdysi to bývalo korunovační město chorvatských králů. Na začátku 12. století se tu nechal korunovat král Koloman, ale brzy na to bylo zcela zničeno Benátčany. V polovině 17. století bylo opět srovnáno se zemí, tentokrát v důsledku tureckých nájezdů. Po tom už si nikdy nedokázalo vydobýt svou důležitou pozici.

Díky tomu, že bylo město dvakrát zničeno a znovu stavěno, mnoho historických památek tu obdivovat nemůžete. To mu ale vůbec neubírá na kráse. Je to nádherné a ideální místo pro milovníky přírody, výletů a samozřejmě krásného koupání.

levné apartmány Biograd na Moru
Ubytování v Biogradu na Moru

9 Responses to Žhavý tip letošního léta? Biograd na Moru!

 1. Nadia Schneider

  Sice nejezdime primo do Biogradu,ale radi si tam zajedeme na veceri..vrele doporucuji..

 2. Jana Kramárová

  Super,můžu jen doporučit

 3. Vladka Nová

  Biograd jako město mám ráda, byli jsme tam několikrát až vloni jsme si vybrali špatný apartmán. Nejen že tam bylo vše rozbité ale ráno jsme se probudili postipani od štenic.

 4. Lenka Mustacová

  Vrátili jsme se na toto misto po letech,zklamání. Mraky lidí,hlava na hlavě. Pláž kam jsme pred tím chodili, část zabraná přístavbami místních plus parkování na auta. Vůbec se mi tam nelíbilo. Ale to bylo asi tím,jak jsem porovnávala s minulým.

 5. Zdeněk Müller

  Nadio, jen jsem to viděl, hned jsem si na tebe vzpomněl.

 6. Monika Gawlasová
 7. Alena Kryštofova

  Odjíždím 9.7.do Pakoštane, zahájit sezónu, už se těším

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2020, Kategorie : Chorvatsko