Známá místa Dalmácie


ubytování Chorvatsko

Dalmácie je známá všem, kteří Chorvatsko navštěvují každoročně nebo i ti, kteří v Chorvatsku byli jen jednou. Ať už Dalmácii znáte nebo ne, určitě vás překvapí mnoha známými městy, která v Dalmácii můžete navštívit.

Jde o historickou zemi, která se nachází na východním pobřeží Jaderského moře. Dalmácie se rozděluje mezi dva státy a to mezi Chorvatsko a mezi Černou Horu, přičemž Chorvatsko má z Dalmácie většinu území. Pojďte se s námi nyní podívat, co všechno je na Dalmácii k vidění.

Od Prevlaka po Sevti Grgur

Dalmácie a tedy její chorvatská část se rozprostírá od poloostrova Prevlaka, který je na jihu až po ostrov Sveti Grgur, který je na severu. Sveti Grgur je neobydlený ostrov. Jak mnozí vědí, Chorvatsko se dělí na župy. A právě na Dalmácii se nachází tři celé chorvatské župy a části z tří dalších žup. Dalmácie má samozřejmě také pobřeží, kromě jiného disponuje také mnoha ostrovy, z těch známých uvedeme například Korčulu, Hvar, Brač či další. Dalmácie navíc také má jednu významnou řeku, která zde protéká, řeku Neretvu. Hlavní zdroj příjmů Dalmácie je hospodářství a taky turistika, průmysl zde nenajdeme téměř žádný. Turistika tu vzkvétá, jsou zde historicky zajímavá místa, hezké pobřeží, ostrovy a to vše láká turisty z celé Evropy.

Dalmácie a její historie

Roku 1991 se Chorvatsko osamostatnilo, ovšem Srbové to odmítali akceptovat, o Dalmácii vedli s Chorvaty tvrdé boje. Srbové tak nemalou část území Dalmácie zabraly. V rámci dvou operací, které proběhli, byli desetitisíce Srbů vyhnáni a Dalmácie celá (až na boku Kotorskou) připadla Chorvatsku.

4440484073_4f4ab5ebbc_z

Významná města Dalmácie

Dalmácie disponuje mnoha významnými městy a turisticky oblíbeními destinacemi. Můžete navštívit například Makarskou, Šibenik, Dubrovnik, Split, Zadar či Kotor. Dovolenou tak můžete strávit jak v menších oblastech, kde není tolik rušno, popřípadě ve velmi oblíbených letoviscích.

ČTĚTĚ:   S dětmi do Chorvatska? Istrie je jasná volba!

ubytování Dalmácie
Levné apartmány v Dalmácii

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2015, Kategorie : Magazín