10 doporučení pro maminky před cestou do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Chystáte se trávit letošní dovolenou v Chorvatsku společně se svým milovaným zlatíčkem? Má vaše dítko rok, či dva? Pak vás budou zajisté zajímat naše rady a doporučení, které se vám mohou před cestou i v jejím průběhu náležitě hodit. Pro jak staré dítko je dovolená u moře vhodná? Jak jej připravit na cestu? Na tyto a spoustu dalších otázek se vám budeme snažit odpovědět na následujících řádcích.

1. Jak staré dítko zvládne cestu do Chorvatska?

Odpověď na tuto otázku je čistě individuální. Setkat se můžete s rodiči, kteří se nebojí vzít své tříměsíční dítko k moři, ale najdou se i maminky, které raději počkají do dvou – tří let věku dítěte a až pak si začnou užívat dovolenou opravdu plnými doušky. Obecná hranice neexistuje, vždy záleží na způsobu dopravy, dítku i samotné destinaci.

2. Vzít dítěti něco speciálního?

Nutno podotknout, že Chorvatsko je součástí Evropy, naprostou většinu věcí pro děti i rodiče, je možno zakoupit přímo na místě. Vše však záleží pouze na vašich preferencích.

3. Pozor na horko

Děti snášejí horko hůře, než většina dospělých. Dbejte proto na to, aby byly během samotné cesty i v cílové destinaci uchráněny přímému slunci. Během 11 a 14 hodiny byste na sluníčko neměli vycházet ani vy.

4. Dodržujte pitný režim

Dítě pravidelně ochlazujte a doplňujte svůj i jeho pitný režim. Ideální je vlažný nápoj, nikoli ledový!

5. Vybírejte vhodnou dobu

Plánujete-li zahraniční dovolenou u jaderského pobřeží, vybírejte termíny mimo hlavní sezonu. Vyhnete se tak náporu turistů i těm největším pařákům.

6. Kvalitnímu výběru by měl podléhat i samotný hotel

Pokud nejedete s obytným přívěsem, vždy si dopředu zjistěte, jaké služby hotel nabízí. Dávejte přednost hotelům, které nabízejí tzv. „Kids cluby“ nebo je zde zajištěno hlídání.

ČTĚTĚ:   Výlet do národního parku Krka

7. Nezapomínejte na přestávky

Cestujete-li automobilem, dělejte pravidelné přestávky. Děti během přestávek nenechávejte v autosedačkách. Projděte se s nimi, menší dítka položte na rovné místo, procvičte horní i dolní končetiny.

8. Nezapomeňte na pojištění

Před samotnou cestou si sjednejte vhodné pojištění a informujte se o tom, jakým způsobem postupovat v případě návštěvy doktora v turistické destinaci.

9. Maminky, cvičte!

Před samotnou cestou si nastudujte cviky pro dolní končetiny, které rozproudí krev a zabrání případné žilní trombóze, která představuje velké riziko zejména pro těhotné ženy a ženy trávící dlouhou dobu v letadle, či automobilu.

10. Cestování letadlem = sázka na jistotu

Pokud chcete mít jistotu, že vaše dítko cestu do chorvatské destinace zvládne bez komplikací, vsaďte na letadlo. Díky nižšímu tlaku vzduchu menší dítka brzy usnou a cestu poklidně prospí.

Další články : rodinná dovolená v Chorvatsku
ubytování Chorvatsko
Levné apartmány v Chorvatsku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko