Nemira u Omiše


ubytování Chorvatsko

Nemira u Omiše, původně malá rybářská osada je v současnosti spíše klidnějším letoviskem, které najdete na tzv. Omišské riviéře, přibližně 3,5 km jižně od hlavního města oblasti Omiš. Díky dobře známé Jadranské magistrále, která se nachází jen několik desítek metrů od centra obce a zároveň díky nedaleké dálnici je toto letovisko velmi dobře dostupným ale stále klidným místem.

V posledních letech v obci proběhla velká výstavba moderních a nových apartmánů, které se nacházejí v blízkosti pobřeží.
Obecně mají turisté toto místo v oblibě především kvůli místní pohodové a klidné atmosféře, která tak vytváří z tohoto letoviska ideální místo pro rodinnou dovolenou. Kromě toho je Nemira podobně, jako ostatní části riviéry oblíbená i kvůli místní přírodě a velmi pěkným, udržovaným plážím.
nemira omišska riviera
Přímo v obci najdete i několik obchodů, pizzerií​​, kaváren a půjčoven, které by vám měly zpříjemnit pobyt v tomto letovisko. Za zábavou a sportem však budete muset zajet do nedalekého Omiše, který nabízí v této oblasti podstatně širší možnosti než Nemira.

Pláže v letovisku Nemira a jeho okolí

Pláže na celé Omišské riviéře jsou většinou písčité a oblázkové. Pláže v letovisku Nemira jsou složeny především z drobných oblázků a jemného písku. Už od začátku výstavby nových apartmánů se táhne dlouhá pláž s hustým pásem borovic. Tato pláž, kterou s největší pravděpodobností navštívíte i vy, vyniká především pozvolným vstupem do moře, což ocení především rodiny s dětmi. K pláži se dostanete po schodech, které zde byly vybudovány právě kvůli turistům.

Velmi známou a oblíbenou pláží v okolí je pláž Punta, kterou najdete v Omiši. Tato více než 1 km dlouhá pláž patří mezi nejkrásnější a nejudržovanější pláže celé Dalmácie. Svými službami také nezaostává, v její blízkosti totiž najdete množství kaváren a restaurací. Tato písečná pláž je každoročně dějištěm chorvatského šampionátu v seskoku s padákem na přesnost a chorvatského mistrovství ve volejbale. Výhodou této pláže, která se pyšní i modrou vlajkou je i upravený a vyznačený chodník, který umožňuje bezbariérový vstup do moře.
nemira pláž

ČTĚTĚ:   Chorvatsko se zaměřuje na turisty! Na jaké novinky se můžeme těšit?

Za sportem a zábavou do Omiše

Nakolik je Nemira především destinace pro klidnou rodinnou dovolenou, za bohatší sportovní nabídkou a zábavou budete muset zajít do okolí. V okolí Nemira najdete několik zajímavých turistických a cyklistických tras, které vás zavedou na skutečně zajímavé místě. Ostatně doporučujeme za bohatší sportovní nabídkou zajít do Omiše, ve kterém můžete využít také nabídku adrenalinových sportů. Velmi oblíbenou sportovní atrakcí je let padákem nebo rafting na řece Cetina. Pokud jste zdatný v plavání, můžete se v Omiši zúčastnit plaveckého maratonu, který je pořádán i pro návštěvníky Omiše.

V Omiši se pravidelně pořádají i kulturní slavnosti, kterých se účastní i obyvatelé okolních vesnic, včetně letoviska Nemira. Populární je například Lidová slavnost na počet sv. Jana Nepomuckého, který je patronem celého města Omiš nebo i oblíbené Pirátské večery, které se konají vždy na přelomu července a srpna. Ostatně zde najdete velký počet diskoték, tanečních teras a barů, kde se můžete bavit až do časných ranních hodin. Zajít ovšem můžete zajít i do vzdálenějšího města Makarska (cca 40 minut autem).
nemira

Zajímavá místa v okolí

Velmi oblíbeným místem pro celodenní výlet v okolí letoviska je kaňon řeky Cetina. Po řece Cetina se můžete vydat i loďkou směrem k Radmanovým mlýnům. Pokud budete v cestě pokračovat dál, můžete se dostat až k blízkosti vodopádům Mala Gubavica a Velika Gubavica, který je vysoký až přibližně 50 metrů.

Na příjemný výlet můžete zajít i do obce Dugi Rat, kterou najdete asi 8 km severně od letoviska. Tento přístav se nachází na území bývalé Poljické republiky, kterou tvořilo v minulosti celkem dvacet obcí. Dnes je také součástí tzv. Poljické riviéry, která se rozprostírá severozápadně od Omiše. V blízkosti obce Dugi Rat najdete množství krásných písčitých pláži.

ČTĚTĚ:   Sněhová nadílka na Jadranu

Častým cílem rekreantů je i ostrov Brač, který se nachází na druhé straně Bračského průlivu. Třetí největší ostrov Chorvatska proslavil především bračský mramor, z něhož je postaven i známý Diokleciánův palác, ale také místní pláž Zlatni Rat, která je takovým malým rájem pro surfaře. Najdete je na jižní straně ostrova u letoviska Bol.

Nemira je klidné přímořské letovisko v zátoce 3,5km vzdálené od Omiše ve směru na Dubrovník. Daleko od městského hluku a hustého provozu můžete odpočívat a relaxovat v klidu a tichu a užívat si čistého moře ve stínu borovic.

ubytování Nemira u Omiše
Levné apartmány v Nemiře <<<Ohodnoťte

3 Responses to Nemira u Omiše

  1. Petra Tomaštíková

    Krásné místo 🙂

  2. Zdenka Kašparová

    Letos jen vzpomínky!

  3. Petr Vrána

    ja byl 18-27 v Bristu u Gradacu 😀

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split