Banjol na ostrově Rab


ubytování Chorvatsko

Letovisko Banjol nacházející se v jihozápadní části ostrova Rab tvoří spolu s městem Rab a Barbat na Rabu oblíbenou turistickou část. Samotné letovisko Banjol je rozděleno na dvě části, konkrétně na horní, kterou tvoří kopec nad hlavní cestou a na pobřežní část. Právě pobřežní část je mezi turisty nejnavštěvovanější, protože se zde nachází několik kempů, apartmánů, sportovně-rekreační centrum a zajímavé pláže s bohatou nabídkou zábavných atrakcí.
Banjol

Oblázkové nebo písčité pláže? V Banjolu si máte z čeho vybírat

Ostrov Rab je známý tím, že na něm můžete najít různé typy pláži, díky čemuž ji i poměrně oblíbeným místem pro letní dovolenou. V Banjolu máte také na výběr z několika druhů pláži. Nejznámějšími z nich jsou pláže Padova (celkově tři), které se táhnou podél celého letoviska. Všechny jsou tvořeny buď z písku, nebo z oblázků, díky čemuž jsou i mimořádně navštěvované. Jejich výhodou je vynikající poloha v blízkosti centra obce a výborný pozvolný vstup do moře. Všechny sociální zařízení, restaurace, kavárny a sportoviště jsou navíc návštěvníkům prakticky na dosah ruky, což je taktéž obrovským plusem.

Směrem na jih k letovisku Barbat, můžete při procházce po vybudované zámkové dlažbě sledovat ještě několik menších zátok. Koneckonců, můžete také zajít i přímo na některou pláž v tomto letovisku, konkrétně velmi pěknou je například Suha Punta, která má mírné klesání do moře, díky čemuž je vhodná i pro rodiny s dětmi a neplavce. Pláž je umístěna vedle zmiňované pěší zóny, takže je více než pravděpodobné, že je neminete.
Komrcar Banjol

Sportovní a rekreační nabídka v letovisku Banjol

Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří i na dovolené žijí rádi aktivní, velmi dobrým způsobem jak se sportovně zabavit je například jízda na kole po ostrově Rab, který má více než 100 kilometrů cyklistických tras. Díky nim si můžete udělat příjemný výlet například vedle hustého dubového lesu, nebo poblíž krásných pláží tohoto ostrova.
Konkrétně v letovisku Banjol máte poměrně široký výběr atrakcí a to především díky místnímu kempu, jehož součástí jsou víceúčelová hřiště, tenisové kurty, masážní salony, ale i různé půjčovny například skútrů, či lodí.
Banjol pláž

ČTĚTĚ:   Znáte těchto 5 nejkrásnějších chorvatských cyklotras?

Noční život v letovisku a v jeho blízkém okolí

Ostrov Rab je známý mnohými folklórními skupinami, které mnohdy vystupují i během letních kulturních akcí právě v obci Banjol. Jinak můžete večer zajít také do některé restaurace, baru či kavárny, které jsou otevřené do časných ranních hodin.

Zajímavá místa, která byste měli navštívit

Pokud se rozhodnete strávit i vy dovolenou v letovisku Banjol, díky velmi dobré poloze obce můžete kdykoliv zajít na zajímavý výlet do blízkého okolí. Například takovým zajímavým místem je i sousední město Rab, které je centrem celého ostrova. V něm je konkrétně fascinující staré historické centrum, ve kterém najdete několik zachovalých historických domů, paláců, kostelů a také zbytky opevnění. Oblíbená je i ulice Srednja, která je jednou z hlavních ulic města. Ta bývá hlavně během léta centrem mnoha výstav pod širým nebem.
Banjol pláže
Prakticky v rámci města Rab můžete zajít i do lesoparku Komrčar, který leží ve výšce 0 – 40 metrů nad mořskou hladinou. Celková rozloha parku je přibližně 16 ha. Park Komrčar je považován za jednu z pých celého ostrova Rab, dokonce ho mnozí považují za jeden z nejkrásnějších lesoparků celého Chorvatska. Parkem vede v současnosti síť stezek, díky kterým si můžete zblízka prohlédnout krásy tohoto místa.

Další lesopark Dundo najdete i na poloostrově Kalifront, který sousedí s letoviskem Kampor. Zajímavé na něm jsou především husté porosty zelených dubů cesmínových. Od roku 1949 je les Dundo také lesní a botanickou rezervací Chorvatska.

ubytování Banjol
Levné apartmány v BanjolOne Response to Banjol na ostrově Rab

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Kvarner