Vodice – střední Dalmácie


ubytování Chorvatsko

Vodice jsou jednou z nejvýznamnějších turistických destinací Dalmácie. Jsou známé především rozmanitostí sportovního, kulturního a společenského vyžití. Nachází se v široké zátoce s přístavem, pouhých 11km severozápadně od centra celé Dalmácie-Šibenik.

Středisko patří mezi nejzelenější na pobřeží Jadranu. Vodice jsou obklopeny borovými lesy, četnými vinohrady, skalnatými a oblázkovými plážemi, ale i mnoha zátokami. Právě proto se jim říká St. Tropez Jadranu.

Autem se do centra města dostanete ze severu po dálnici A1, kde sjedete exitem na Pirovac, který je vzdálen asi 17 km. Vodice jsou velmi dobře značené, takže se do nich dostanete bez velkých potíží po Jadranské magistrále ze všech větších měst na pobřeží.
Vodice

Sportovní aktivity

Nejznámější, 4km dlouhá Plava plaža je velmi dobře upravená oblázková pláž, která se táhne až k vesničce Tribunj. Na této pláži je dobře postaráno o zábavu nejen pro ty nejmenší. Získala, stejně jako pláž Srima, která leží asi 2 km od Vodice, tzv. Modrou vlajku za čistotu a bezpečnost. Obě pláže se pozvolna svažují do moře, takže jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi.

  V okolí těchto pláží najdete:

 • Tenisové hřiště
 • Fotbalové hřiště
 • Házenkářské hřiště
 • Plážový volejbal
 • Kuželky

Jestli volíte soukromí, a chcete pláž jen sami pro sebe, vydejte se na ostrov Prvić. Najdete tam mnoho klidných, prázdných zátok. Trajekty tam přímo z přístavu Vodice vyplouvají pravidelně ve 4:45, 7:15,11:00, 12:00,13:50 a v18:00. Zpět se dostanete v 6:25, 9:40,10:10, 14:10,15:30 a ve 20:10. Cena za převoz je 17 HRK, pokud budete chtít ostrov prozkoumat na kole, připlatíte si ještě 22 HRK.

Potápěčské kurzy pořádá agentura Vodice dive, která sídlí na adrese Brace Cirila i Metoda 5. Ceny se odvíjejí od toho, jestli máte vlastní vybavení. Ponory stojí od 8 EUR do 50 EUR, potápěčské kurzy jsou v rozmezí od 250 do 550 EUR.

ČTĚTĚ:   Letovisko Sv. Filip i Jakov a romantické zátoky v náruči borových hájů

Skútr na výlety po okolí je nejvýhodnější si půjčit v resortu Villa Sanja, Blata 99, Vodice. Za 55 EUR můžete vyrazit na prozkoumávání okolí včetně výkladu průvodce, který s vámi projede všechny významně památky až do Šibeniku. Tato výprava trvá minimálně 4 hodiny. Pokud byste chtěli vyrazit sami, tak pronájem skútru stojí od 10 EUR na 2 hodiny až po 130 EUR na 7 dní. Skútry je potřeba zarezervovat minimálně 24 hodin dopředu!

Pro cyklisty je zajištěna půjčovna kol a veškerého vybavení včetně map, nebo průvodců, v agentuře Visit Vodice, Ćirila i Metoda 1a, Vodice. Otevřeno mají v létě od 8:00-22:00, v zimě od 8:00-16:00hodin.

Toulky po Vodicích

Pokud máte rádi čerstvé ryby, vydejte se na místní trh, který je v centru města. Největší výběr je brzo ráno, ale je pravda, že trh je otevřen až pozdě do noci, takže rybáři dodávají ryby v průběhu celého dne. Kromě ryb se tady prodává i sezónní ovoce a zelenina. Určitě si nenechejte ujít příležitost k zakoupení místního vína, olivového oleje, nebo fíků.

Na náměstí si při té příležitosti můžete prohlédnout Čarićev toranj, což je třípatrová obranná věž ze 16. století, která byla součástí opevnění, a sloužila při ochraně města před Turky. V blízkosti věže stojí i barokní kostel Našašća sv. Križ z 18. století, který je také velmi častým cílem turistů.

Za návštěvu stojí i „Akvarij i muzej pomorske tradicije„. Toto akvárium leží přímo na vodickém nábřeží. V 17-ti samostatných bazénech zde uvidíte více než 100 různých druhů ryb a mořských živočichů. Opravdovou raritou je ryba zvaná barjaktarka, která ve volné přírodě žije ve 160-ti metrové hloubce. Vystaveny jsou tady ale i makety lodí, rybářského nářadí, nebo cenné náklady potopených lodí z dob středověku. Otevřeno je každý den od 10:00 do 22:00. Vstupné činí pro dospělého 25 HRK, pro děti 15 HRK.

ČTĚTĚ:   ostrov Pašman - severní Dalmácie

ubytování Vodice
Levné apartmány ve Vodicích


Vodice – střední Dalmácie
5 (100%) 3 hlas[ů]

10 Responses to Vodice – střední Dalmácie

 1. Jan Hegeď

  Tam jsem také byl..:-)

 2. Kateřinka Hanáková

  Jedno z nejhezčích míst 🙂

 3. Lada Chmelíková Vránová

  …..tam je KRÁÁÁSNĚ…..byla jsem TAM…..:-) 🙂

 4. Marta Paděrová

  Jee tam jsme stravili dovolenou 🙂

 5. Kateřina Lipoldová Štaffová

  už jsme tam byli 3x a vždy se tam rádi vracíme:-)

 6. Benno Kaufmann

  my jen jednou ale super od jidla az po vykoupani a holky super nakupovani na trzisti 😉

 7. Igor Židek

  Nejlepší je tam Konoba kpt.Draží, lepší udělané ryby, chobotnice atd. jsem v chorvatsku nejedl….

 8. Také jsme byli… Skvělá dovolená.Sice už dřív, ale pořád na Vodice vzpomínáme…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2013, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Střední Dalmácie - Šibenik