Sveti Petar na Moru


ubytování Chorvatsko

Sveti Petar na Moru je malá vesnička ležící mezi Zadarem a Biogradem na Moru. Celá obec se rozprostírá kolem Jadranské magistrály, která zajišťuje vynikající spoj mezi letoviskem a dalšími zajímavými místy v okolí. V současnosti v obci žije přibližně 500 stálých obyvatel, z čehož vyplývá, že toto místo můžeme zařadit spíše mezi menší a klidnější turistické destinace.

Letovisko Sveti Petar ovšem během letní sezóny navštíví několik tisíc turistů pouze během jednoho měsíce. Velkou část ubytovacích kapacit tvoří autokempy, hotely, ale i apartmány, kterých zde každým rokem přibývá. Velmi oblíbenými jsou však mezi českými turisty především zmiňované autokempy, které se nacházejí převážně v blízkost pláží. V samotné obci najdete také několik obchodů, restaurací, kavárny nebo stánky se suvenýry.
sveti petar pláž

Pláže a moře v letovisku

Moře a pláže v letovisku Sveti Petar jsou poměrně čisté a klidné. Díky blízkému ostrovu Pašman, který je vzdálen od letoviska přibližně tři kilometry, letovisko neohrožují větší vlny, což je výhoda i v tom, že sem moře zbytečně nepřiplavuje velké množství nečistot. Samotné pláže jsou tvořeny převážně z drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře, díky čemuž jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi a neplavce. V jistých místech jsou vybudovány i betonová mola, které slouží i pro kotvení lodí a také na slunění turistů.

Sport a zábava ve Svetim Petru

Městečko Sveti Petar rozhodně nepatří do kategorie letovisek, které jsou vyhledávané mezi sportovní veřejností a návštěvníky, kteří hledají rušnou zábavu. Přímo v letovisku se můžete věnovat jen některým vybraným sportům (plážový volejbal, fotbal, stolní tenis), jinak je možností asi jen sednout na kolo a vydat se po okolí Zadarské župy, která je poměrně rozsáhlá a také i docela zajímavá.
sveti petar pláže
Večer se zase můžete zastavit v některé restauraci, případně jednou týdně i na místní pláži, kde se koná oblíbená rybářská slavnost. Ostatně se však vyplatí zajít spíše do Biogradu na Moru, které je známé bohatým nočním životem.

ČTĚTĚ:   Šolta, Maslinica

ubytování Sveti Petar
Levné apartmány v Sveti Petar
<<<Ohodnoťte

5 Responses to Sveti Petar na Moru

 1. Oľga Kmeťová

  jééj tam sme boli ešte v r. 1997 na dovolenke s dobrou partiou

 2. Janka Piačeková

  To už je toľko rokov?

 3. Oľga Kmeťová

  áno uteká to, veď už deti sú veľké

 4. Miluše Machálková

  Do Chorvatska jezdime 12let.Strašně se nám tam líbí a všude je tam moc hezky.

 5. Do Chorvatska už jezdíme 6let a je tam velice krásné jsme spokojeni

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Severní Dalmácie - Zadar