Bibinje – severní Dalmácie


ubytování Chorvatsko

Dovolená v Bibinje – to je klid v centru dění Dalmácie

Jen pár minut jižně od Zadaru se nachází kouzelné dalmatské městečko Bibinje. Bibinjská zátoka je známá velkými, krásnými, plážemi, kvůli kterým se celá oblast proslavila. Na ploše 7ha se zde nachází i přístav Marina Dalmacija, který je se svými 1400 místy pro jachty největší v celém Jadranském moři. Tato osada má bohatou historii, takže na každém kroku se zde budete setkávat s odkazem minulých generací. Bibinje je především vyhledáváno turisty, kteří chtějí prožít dovolenou v klidném prostředí, ale s možností téměř okamžité dostupnosti velkého města jakým Zadar bezpochyby je.

Oblázkové pláže

Kolem Bibinje najdete asi 4km pláží. Punta Rožica je hlavní, oblázková a největší pláž městečka. Je v centru a nabídne vám veškeré sportovní vyžití.

Přístav Marina Dalmacija má jako jeden z mála na světě také svoji vlastní, oblázkovou pláž, která se může pochlubit Modrou vlajkou za čistotu a bezpečí.

Plaža Punta a Frnaža jsou další oblázkové pláže. Leží u východní části přístavu.

Pokud chcete pláž sami pro sebe, vydejte se na nedaleký ostrov Vir. Leží na sever od Bibinje a s pevninou je spojen mostem. Tady si určitě splníte svůj sen o prázdné pláži.

Bibinje

Sport a zábava i pro děti

  • Zde si v potápěčském středisku Zlatna Luka můžete domluvit výlety na lodi, nebo kurzy potápění. Za půldenní výlet se dvěma ponory zaplatíte 60EUR, celodenní výlet na Kornati 80EUR, tři potápěčské výlety se šesti ponory v různých místech Jadranu 175EUR a pět výletů s deseti ponory 280EUR. Za samotný výlet na Kornati dáte 35EUR.
  • V letovisku si můžete zahrát tenis, plážový volejbal, stolní tenis, malou kopanou, košíkovou, nebo třeba bowling
  • V okolí najdete 19 cyklostezek, které mají většinou asfaltový povrch. Jedna z nejkrásnějších vede na sever po okolí královského města Nin.
  • Asi 20 minut severně od Bibinje najdete Adventure Park. Na jeho návštěvu si možná vyčleňte celý den, protože v něm najdete minigolf, kuželky, trampolíny, vodní fotbal, lukostřelbu a další. Kromě těchto atrakcí je tady i sto různých stezek, na kterých budete muset slaňovat, nebo se přesouvat po pohyblivých lávkách. Vstup pro dospělé je 90HRK, pro děti 45HRK. Parkoviště u parku je neplacené.
ČTĚTĚ:   Nejlepší pláže v Chorvatsku - Kvarner

Udělejte si na závěr nezapomenutelný celodenní výletKaždý den v 9:00 hodin vyjíždí z mola vedle přístavu trajektu Biograd na Moru výletní loď na souostroví Kornati. Národní park Kornati je jeden z nejvyhledávanějších turistických cílů v celém Chorvatsku. Na tomto výletě například uvidíte 80m vysoké útesy Grpaščak na ostrově Dugi otok, nebo přírodní park Telaščica, ve kterém je přírodní úkaz-slané jezero Mir. Jen pro zajímavost, toto jezero je slanější a teplejší jak moře.
Výlet stojí 40EUR a v ceně je zahrnutý sendvič, oběd, nápoje včetně vína, průvodce a vstupenky. S sebou si vezměte plavky a ručník. Pro děti do 6 let je výlet zdarma.

ubytování Bibinje
Levné apartmány v Bibinje


Bibinje – severní Dalmácie
4 (80%) 1 hlas[ů]

One Response to Bibinje – severní Dalmácie

  1. Katarina Valachovicova

    Najkrajsie miesto ,super ludia a kludna dovolenka

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2013, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Severní Dalmácie - Zadar