Pješčana uvala u Puly na Istrii


ubytování Chorvatsko

Letovisko Pješčana Uvala (v překladu Písečná zátoka) je jedním z nejznámějších turistických středisek Istrijského poloostrova. Jako předměstí Puly je vyhledávaným střediskem nejen pro turisty ze zahraničí, ale i pro obyvatele tohoto historického města. Samotná obec je poměrně mladou osadou, jelikož první výstavba domů zde začala teprve před přibližně třiceti lety.

Pješčana Uvala je oblíbená hned z několika důvodů. Hlavními jsou písečné pláže, kvůli kterým právě zdejší obyvatelé před třiceti lety začali s výstavbou střediska, ale i vynikající poloha a nadstandardní služby. Nejednou se Pješčana Uvala označuje jako jedno z nejzajímavějších a nejmodernějších letovisek celé Istrie.
Pješčana Uvala

Pláže v Pješčane Uvale

Toto krásné malebné letovisko se skládá z několika převážně písečných pláží, které jsou místy doplněny i betonovými deskami. Hlavní pláž letoviska leží v blízkosti centra obce, kde je obklopena hustým porostem borovic, které poskytují příjemný přírodní stín. Její výhodou je především pozvolný vstup do moře a průzračně čistá voda. U pláže nechybí samozřejmě ani stravovací zařízení.
Pješčana Uvala pláž

Sportovní atrakce v letovisku

Moderní destinace, jakou Pješčana Uvala bezpochyby je, nabízí obrovské možnosti pro sportovní rekreaci. Můžete si zde zahrát třeba plážový volejbal, fotbal, výborné podmínky zde jsou i pro windsurfing, šnorchlováni a potápění. Nedaleko centra obce, konkrétně u zátoky Procipina je postaveno i rozsáhlé sportovní centrum, které je složené hned z několika antukových tenisových kurtů. Pokud plánujete vyrazit do okolí, tak v místním přístavu si například můžete zapůjčit člun, či loďku.

Zábava a noční život

Pješčana Uvala je během běžného letního dne méně rušné letovisko, což mnohé především mladší návštěvníky tohoto letoviska nutí zajít do sousední Puly, kde mají o zábavu postaráno. Přesto i tato obec během léta organizuje několik slavnosti, jako například festival korýšů, který je gastronomickou akcí, kde si můžete vychutnat mnohé pochoutky z plodů moře, nebo Vinkuranskou noc (tradiční folkový festival). Ostatně můžete zajít například do místních cukráren, kaváren, restaurací, pizzerií ​​případně si můžete podél pobřeží udělat příjemnou procházku.
pláž Pješčana Uvala

ČTĚTĚ:   Dramalj

Historie obce Pješčana Uvala

Poměrně známým faktem je, že zdejší území bylo osídleno již v prehistorických dobách. Na kopci Vintijan leží ​​jedna z největších pevností v celé Istrii s průměrem více než 100 metrů. Dosud se přesně neurčilo, v jaké přesné době bylo toto hradiště postavené, i když je známo, že již v době železné zde tato pevnost stála. Konkrétně archeologové našli ještě několik cenných předmětů v okolí zátoky Veruda, která byla v minulosti i domovem neolitické osady a v okolí zátoky Veruda, kde se zase vykopali cenné předměty a nástroje z doby bronzové. Život tu však existoval i později, především během starověku, kdy zde byly dokonce i významné lomy. Právě ty sloužily k výstavbě mnoha budov v Pule, včetně slavného římského amfiteátru, který můžete dodnes v tomto městě vidět. Během středověku se v těchto místech stavěli i významné křesťanské stavby, jako například františkánský klášter Panny Marie, který najdete na ostrově Veruda. Ten tam stojí již od roku 1624.

Výlet do historického města Pula

Je běžné, že návštěvníci letoviska Pješčana Uvala neodolají lákání historických památek v nedalekém městě Pula, které je dnes nejen kulturním, ale i ekonomickým centrem celé Istrie. Pula je známá především díky mohutnému římskému amfiteátru, který svého času pojal až 23 000 diváků. Tato cenná římská památka je dnes jednou z nejzachovalejších památek v Evropě svého druhu. Římané zde však za sebou zanechaly i jiné významné památky, jako například Herkulovu bránu z 1. století před Kristem, Dvojitou bránu z 2. století nebo Augustův chrám z 1. století. Kromě nich si však určitě podívejte i na Dianin chrám z 13. století a mariánskou katedrálu, která je umístěna u nábřeží.

ubytování Pješčana uvala
Levné apartmány Pješčana Uvala
<<<2 Responses to Pješčana uvala u Puly na Istrii

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Istrie