Vrsi-Mulo v zátoce u města Nin


ubytování Chorvatsko

Vrsi-Mulo jsou vpodstatě dvě vesničky s jedním názvem, které se nachází severozápadně od Zadaru kousek do starobylého města Nin. Na rozdíl od centra Vrsi, které se nachází na vyvýšenině je Mulo položené v blízkosti mořského pobřeží, kde jeho velkou část tvoří především nová zástavba apartmánů a domů.
Velmi blízko k Vrsi-Mulo se nachází i několik významných měst. Nejbližší z nich je Nin, který leží ve stejné zátoce jako část Mulo. Ani ne 25 km jihozápadně je zase vzdáleno nejvýznamnější město oblasti Zadar.
vrsi-mulo
Svou velikostí Vrsi-Mulo rozhodně nepatří mezi velké turistické destinace, s čímž souvisí i kulturní nabídka, která zde rozhodně není tak bohatá, jako v jiných a větších turistických destinacích v okolí. Na druhé straně však Vrsi-Mulo poskytuje svým návštěvníkům pěkné pláže v kombinaci s příjemně teplým mořem a klidem. V letovisku také nechybí restaurace, dva obchody se smíšeným zboží, najdete zde dokonce i malý lunapark, který potěší hlavně nejmenší návštěvníky tohoto letoviska.
vrsi mulo pláž

Pláže ve Vrsi Mulo

Celkově v této části obce Vrsi najdete dvě větší pláže, z nichž jedna je prakticky čistě oblázková a druhá z části písčitá. Obě pláže najdete v blízkosti místní promenády a silniční komunikace. V blízkosti promenády najdete i dvě restaurace, dva bary a menší tržnici, kde si můžete koupit čerstvé ryby. Obecně zdejší pobřeží má spíše pozvolnější vstup do moře, takže místní zátoka je vhodná i pro děti a neplavce.
Pokud hledáte lokality, kde vás téměř nikdo nebude rušit, tak můžete zajít 2 km západně od konce obce, kde se nachází dlouhý a hustý borový les a několik menších oblázkových pláží, které jsou vhodné i pro nudisty.

Zajít ovšem můžete i k letovisku Nin, kde se nachází vyhledávaná Ninská laguna, která je jednou z nejznámějších pláži v celém Chorvatsku. Nádherná písčitá pláž s úžasným výhledem na pohoří Velebit je obrovským lákadlem pro široké masy turistů. Její výhodou je vynikající pozvolný vstup, příjemná teplota moře, vynikající zabezpečení pláže, na které samozřejmě nechybí sprchy, veřejné toalety a půjčovna lehátek. Jistou část pláže tvoří i léčivé bahno peloid.

ČTĚTĚ:   Recenze: Apartmán Denis - hrůza

Sportovní možnosti

Kvůli výborným povětrnostním podmínkám je Vrsi-Mulo vyhledávanou destinací hlavně mezi nadšenci windsurfingu a jachtingu. Aktivně si odpočinout však můžete i na místních multifunkčních sportovištích, kde si můžete zahrát fotbal nebo basketbal. Dobrodruzi si zase mohou vyzkoušet i jízdu na bugině, kterou si zde můžete pronajmout. Za bohatší sportovní nabídkou můžete zajít i do nedalekého Ninu.
pláž vrsi-mulo

Noční život

Vrsi-Mulo rozhodně není letoviskem, které se může pochlubit množstvím kulturních slavnosti a zajímavých zábavných akcí, spíše naopak. I během letní sezóny je Mulo klidnou destinací vhodnou pro klidnější typy, či rodiny s dětmi. Během večerních hodin to zde rozhodně nežije tak jako v rušnějších okolních letoviscích, proto je jednou z možností například zajít do ulic letoviska, kde najdete celkem tři restaurace (Karoca, Vukic a Antonio). V nich si hosté mohou dopřát některé speciality místní kuchyně, které jsou připravovány různými způsoby na domácím olivovém oleji. Večerní procházku po ulicích Mula můžete spojit i s návštěvou místních vinařských sklepů a kaváren.
mulo pláž

Místní památky

Staré centrum obce Vrsi ukrývá i několik menších historických památek. Jednou z nich je kostel svatého Jakuba, který zde stojí již od počátku 12. století. V jeho blízkosti se nachází i mnoho středověkých hrobů. Nedávno si prošel i rozsáhlou rekonstrukcí, dnes se zde stále konají pravidelné nedělní mše svaté. Ostatně se v obci nachází i několik pozůstatků podobně starých kostelíků, například kostela sv. Michala, který zde stál od 10. století až po rok 1951, kdy byl zničen a později i zaplaven.

ubytování Vrsi Mulo
Levné apartmány v Vrsi MuloOne Response to Vrsi-Mulo v zátoce u města Nin

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Severní Dalmácie - Zadar