Seget Vranjica u Trogiru


ubytování Chorvatsko

Turistické středisko Seget Vranjica vzdálené přibližně 5 km západně od historického města Trogir je dnes domovem přibližně 1000 stálých obyvatel. Výborná poloha letoviska Seget Vranjica zajišťuje jeho návštěvníkům vše potřebné, co by k dobré a pohodové dovolené nemělo chybět. Množství pláži, ať už přímo v letovisku nebo v jeho okolí a vynikající poloha obce pro množství poznávacích zájezdů do blízkého okolí letoviska zajišťuje program i pro náročnější rekreanty.

Pláže v letovisku a jeho blízkém okolí

Pobřežní pás Riviéry Trogir je tvořen z několika oblázkových a písčitých pláži. V letovisku Seget Vranjica je poměrně známou pláží „pláž Seget„, která se nachází při samém vstupu do letoviska směrem z obce Poljica. Tato asi 100 metrů dlouhá pláž je velmi vhodná i pro rodiny s malými dětmi, či neplave, protože na rozdíl od jiných zátok v obci má poměrně příznivý pozvolný vstup. V její blízkosti se nachází i jeden bar s občerstvením a přístav, kde kotví menší lodě.
seget vranjica
Přibližně 2 km východně od centra letoviska můžete zajít odpočívat i na oblíbenou pláž letoviska Seget Donji, pláž Medena. Ta patří mezi nejrozsáhlejší pláže v celé Trogirské riviéře. Přibližně 3 km dlouhá pláž složená z převážně jemných kamínků nabízí všem svým návštěvníkům četné množství sportovních a rekreačních atrakcí, jako například blízké centrum vodních sportů, tenisové kurty a několik dalších menších hřišť, kde si můžete zahrát bezplatně například fotbal, basketbal nebo volejbal. Pláž Medena splňuje ty nejvyšší kritéria, najdete zde sprchy, toalety, kabinky na převlékání a také několik restaurací a barů, kde se můžete během horkých letních dní osvěžit.

Sportovní a rekreační atrakce a noční život

V centru Segetu Vranjica, nedaleko místního kostela, najdete jedno antukové tenisové hřiště, které je veřejně dostupné i pro návštěvníky. Mimo tenisu však můžete v letovisku praktikovat i například vodní sporty, jako potápění (najdete zde i školu potápění), sportovní rybolov nebo cyklistiku. Po náročném dni se zase můžete zregenerovat například v místním masážním salonu.
seget vranjica pláž
Až na pár restaurací a barů, které můžete v obci navštívit, zde prakticky nic zajímavějšího v tomto ohledu nenajdete. Noční život je však podstatně bohatší v nedalekých lokalitách, jako například Seget Donji nebo Trogir. Mezi nejvýznamnější kulturní slavnosti v celé oblasti patří „Trogirské kulturní léto“, které se koná v Trogiru během celého léta, dále Okrugské letní večery nebo velmi oblíbené Rybářské noci (Trogir a ostrov Čiovo), během kterých můžete ochutnat různé speciality z čerstvých ryb.

ČTĚTĚ:   Chorvatské zvyky a tradice

Zajímavá místa, která se vyplatí navštívit

Letovisko Seget Vranjica na rozdíl od některých jiných míst Trogirské riviéry patří spíše mezi obce, které nejsou historicky až tak bohaté na památky, jako jiná města nebo obce v okolí. Jednou z nejvýznamnějších budov, které si při vstupu do obce určitě všimnete je místní kostel, který si nedávno prošel výraznou rekonstrukcí. Jeho nejstarší částí je věž, která se tyčí vysoko nad jiné stavby v Seget Vranjici.
pláž Seget Vranjica
Mimo této obce můžete navštívit i několik jiných zajímavých míst, které překypují historií a kulturou. Mimo blízkého Trogiru, kam se můžete dostat i lodí která pluje každý 30 minut, se můžete vydat například do nedalekého města Solin, které patří mezi nejvýznamnější archeologické lokace v celé zemi. Kdysi významné římské město Solona patřilo mezi centra oddechu a kultury za dob tehdejších římských císařů. Zbytky římského amfiteátru, antického divadla z 1. století a pozůstatky mohutné starokřesťanské baziliky se určitě vyplatí vidět.

V sousedství Solinu se nachází druhé největší město celé země Split, které plnilo významnou roli již za dob Římské říše. Pozůstatky z tohoto období zde můžete sledovat dodnes. Mohutný Diokleciánův palác, který sloužil v minulosti jako sídlo římského císaře Diokleciána, ale i novější památky, jako Národní náměstí, kostel sv. Františka nebo kostel sv. Trojice patří mezi jedny z největších atrakcí Splitu.

ubytování Seget Vranjica
Levné apartmány v Seget Vranjica
<<<One Response to Seget Vranjica u Trogiru

  1. Ilona Kulhankova

    Je to pěkná díra ale

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split