Ostrov Rab – Kvarner


ubytování Chorvatsko

Jen 650km jízdy a budete na kouzelném ostrově Rab

V severním Jadranu se nachází malebný ostrov Rab. U tyrkysového, křišťálově čistého moře naleznete mnoho krásných pláží a milovníci cyklistiky, nebo pěší turistiky tady ve stínu staletých borovic, dubů a cypřišů využijí mnoho stezek, kterými je ostrov protkán. Na východě ostrova se nachází pohoří Kamenjak, které chrání celý Rab před poryvy studených a prudkých větrů.

Pro nás je především velice příznivá vzdálenost ostrova Rab. Když vezmeme v úvahu, že třeba z Českého Těšína do Karlových Varů je to 530km, tak pouhých 650km z Mikulova do města Rab na tomto ostrově zní neuvěřitelně lákavě.
Ostrov Rab

Cesta na ostrov Rab je úplně jednoduchá

Na ostrov se dostanete jedině trajektem. Můžete si vybrat, jestli pojedete z ostrova Krk na trase Lopar-Baška. Na ten vede z Rijeky most. Další možnost je z pevniny spojem Mišnjak-Jablanac. Trajekt jezdí v sezoně v podstatě kyvadlově. Dospělá osoba zaplatí 17HRK, dítě 7HRK. Za auto do 2metrů dáte 98HRK a do 5metrů 148 HRK. I když se bude zdát, že máte ještě hodně času a fronta je nekonečná, nenechte se zmást. Jeden člen z vaší posádky ať zajde koupit vstupenku do pokladny, která je vedle nástupiště na trajekt. Než se totiž nadějete, budete na trajektu.

Pokud budete cestovat z letiště Rijeka, můžete využít kyvadlové dopravy. Jednosměrná jízdenka stojí 210HRK, nebo 28EUR, obousměrná 375HRK, nebo 50EUR.

Vyberte si pláž

Celý ostrov Rab je obklopen velkým množstvím pláží. V severní části ostrova, v letovisku Lopar najdete nejznámější pláž, která získala ocenění Modrá vlajka. Jmenuje se Rajska plaža. Je to písčitá, asi 2km dlouhá pláž, která je velice vhodná pro rodiny s dětmi. Najdete zde mnoho hřišť a tenisových kurtů. Počítejte ovšem s tím, že je tady opravdu mnoho lidí.

ČTĚTĚ:   5 sportů, které byste měli v Chorvatsku vyzkoušet

Asi 5km od města Rab je další velice navštěvovaná, ale oblázková pláž Suha Punta Carolina. Pokud máte raději soukromí, tak krásné koupání je v zátokách na severu ostrova. Uvala Stojan a uvala Dubac jsou písečné, asi 150m dlouhé pláže. Na těch budete opravdu téměř sami.

Na naturistickou pláž Ciganka dojdete pěšky z Loparu. Je částečně písčitá, částečně oblázková a velice oblíbená nejen u nudistů.

Na ostrově Rab trvá turistická sezóna celý rok, takže máte ještě čas zabalit kufry a vyrazit


 • Najdete zde 157km cyklostezek a 144km stezek pro pěší turisty.

 • Premužićeva staza, která je určena jak pro pěší, tak pro cyklisty vám nabídne soubory usazených hornin vzniklé v hlubokomořském prostředí. Některé z těchto flyšů zde dosahují výšky až 5 metrů.

 • Na poloostrově Kalifront, který se nachází na severozápadní straně ostrova je krásná, 9km dlouhá stezka. Začíná i končí na mysu Frkanj. Projdete se nejzelenější částí ostrova, ale i skalnatým pobřežím s velkými i malými zátokami. Nachází se zde les Dundo – jeden z mála zachovalých původních lesů. Unikátní jsou zde porosty stálezelených dubů. Některé z nich jsou až tisíc let staré.

 • Další krásná stezka začíná v obci Matkič. Je dlouhá 5,5km a projdete se borovicovými a dubovými lesy.

 • Pokud si budete chtít udělat výšlap na nejvyšší horu ostrova Kamenjak, bude výchozí bod z obce Mundajin. Na vrchol vás dovede štěrková, velice dobře značená stezka. Kousek pod vrcholem Kamenjaku je krásný, zdobený altán. Celá túra měří 4km a nejvyšší bod je ve výšce 408m nad mořem.

 • Na ostrově je celá škála sportovních aktivit. Od tenisu, golfu a volejbalu až po jachting, nebo potápění.

 • Můžete využít některou z pěti potápěčských škol a na závěr výcviku si udělat celodenní výlet se dvěma ponory za cenu kolem 50EUR.

 • Velmi krásný je i výlet na lodi s ochutnávkou ryb. Rybu si můžete sami ulovit, nebo jen tak sledovat díky prosklenému dnu krásu podmořského světa. Za takový výlet zaplatíte kolem 30EUR.

Tento ostrov slunce, pláží a historické krásy nadchl už mnoho návštěvníků. Místa s vysokými zvonicemi, kostely a starými paláci přímo zvou k procházkám, takže na své si přijdou opravdu všichni. Věřte, že nebudete výjimka.ubytování ostrov Rab
Levné apartmány na ostrově Rab


Ohodnoťte

2 Responses to Ostrov Rab – Kvarner

 1. Helenka Rampáčková

  mohu doporucit. byla jsem na nem v Banjolu a byla to krasna dovolena … vari tam chutna jidla, doporucuji vylet do Loparu,kde jsou piscite plaze a hodne pozvolny vstup do more. :))

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2013, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Kvarner