Mali Rat na Omišské riviéře


ubytování Chorvatsko

Malá rybářská vesnice Mali Rat ležící ve známé a krásné riviéře Omiš se nachází jen 5 km od hlavního města riviéry, kterým je město Omiš. V jeho sousedství můžete najít letovisko Sumpetar, které se nachází od Mali Rat západním směrem, východně zase s tímto letoviskem sousedí Dugi Rat.

Obec Mali Rat je charakteristická především klidnou atmosférou, kterou jen tak na této riviéře nenajdete. S tím souvisí samozřejmě i samotná nabídka služeb v letovisku, která podstatně zaostává za okolními obcemi. Výhodou je však atraktivní lokalita, která umožnuje návštěvníkům letoviska kdykoliv zajet do sousedního Dugi Ratu nebo Omiše, kde je množství obchodů, restaurací a samozřejmě i množství zábavy. Obecně je toto letovisko vhodné spíše pro rodiny s dětmi, které hledají klidné místa pro dovolenou u moře.
mali rat

Pláže v letovisku Mali Rat

Pobřeží letoviska sousedí v blízkosti s Jadranskou magistrálou, která se táhne od severu Chorvatska až po samotnou jižní Dalmácii. Do značné míry je to nevýhoda, ovšem dnes už naštěstí magistrála není tak využívána jako v minulosti.
Samotné pláže rozhodně nemůžeme zařadit mezi ty rozsáhlejší, spíše naopak. Najít však místo pro odpočinek v tomto letovisku nezabere příliš času, jelikož dodnes Mali Rat není až tak navštěvován turisty, jako jiná letoviska v okolí.
Zdejší pláže jsou tvořeny většinou z drobného štěrku, menších oblázků a písku. Alternativou je možnostízajít do sousedního letoviska Dugi Rat, kde se nachází až 900 metrová pláž, v jejíž blízkosti najdete i restaurace a bary.
mali rat pláž

Za zábavou a sportem do Omiše

V tomto letovisku budete marně hledat širší nabídku služeb, kterou však bez problémů najdete v nedaleké Omiši. Toto dnes již téměř 15 000 město je známé nejen svou rozsáhlou pláží ale i promenádou s množstvím obchodů a samozřejmě i historických památek. Samotná Omiš se navíc nachází v blízkosti řeky Cetina, která je oblíbenou zastávkou pro nadšence raftingu. Vynikající podmínky zde jsou však i pro horolezce, kteří si zde mohou vybrat z různě náročných horolezeckých stěn.

ČTĚTĚ:   Štinjan u Puly - Istrie

ubytování Mali Rat
Levné apartmány v Mali RatOhodnoťte

2 Responses to Mali Rat na Omišské riviéře

  1. Luboš Kotaška

    Už aby bylo léto, ach jo. 😀

  2. Jana Malíková

    Mám to taky tak 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split