Selce u Crikvenice


ubytování Chorvatsko

Pobřežní městečko Selce a zároveň i nejjižnější část Crikvenické riviéry se nachází asi jen 3 km jižně od známého turistického střediska Crikvenica. Selce, jako letovisko dokáže svými službami uspokojit i náročnějšího návštěvníka, což potvrzuje i místní hotel, který je vůbec nejpřepychovější na celé riviéře. Kromě něj je však Selce tvořeno ještě ze 4 dalších hotelů, 2 kempů, penzionů a také z množství moderních apartmánů. Velmi oblíbenou a uznávanou destinací je Selce i v oblasti léčby revmatických a respiračních onemocnění.

Kdysi malé rybářské a zemědělské městečko na pobřeží Vinodolského průlivu se začalo úspěšně transformovat na vyhledávané letovisko poměrně nedávno. Mohutná výstavba nových ubytovacích kapacit, zajímavá místa, které můžete navštívit, pěkné pláže a dlouhá promenáda spojující prakticky celou riviéru každoročně přiláká obrovské masy turistů ze všech koutů Evropy.
selce

Pláže v letovisku Selce

Pobřeží tohoto městečka je poměrně rozsáhlé, díky čemuž si můžete vybírat hned z několika menších a větších pláži tvořených buď z kamínků nebo písku. Velmi pěknou pláží s početným množstvím atrakcí je například pláž Rokan, která se nachází v blízkosti minigolfového hřiště. Tato pláž disponuje pískovým mořským dnem, které je velmi vhodné pro neplavce a menší děti. Před časem byla pláž doplněna i o několik betonových desek, které se využívají především na opalování. Kromě množství slunečníků a lehátek zde najdete dokonce i malý aquapark a dětské městečko, které je ideální zastávkou pro nejmenší návštěvníky tohoto místa. Díky svým kvalitním službám a velmi čistému moři byla dokonce před časem ohodnocena i modrou vlajkou kvality.

Další vyhledávanou místní pláží je Poli Mora, která leží v blízkost centra letoviska. Ta je z větší části tvořena z drobných oblázků a několika betonových desek, které slouží i pro kotvení lodí. Součástí pláže je široká nabídka lehátek, slunečníků a několika gastronomických zařízení. Před časem byla Poli Mora oceněna i modrou vlajkou pro kvalitu čistoty pláže.
Selce pláž

ČTĚTĚ:   Chorvatsko - často kladené otázky

Sportovní možnosti v letovisku

Letovisko Selce nabízí široké možnosti v oblasti sportovní rekreace. Velmi dobré podmínky zde jsou pro vodní sporty, jako je například potápění. Konkrétně můžete navštívit i potápěčský klub Mihurić (Ronilački centar Mihurić), který najdete na adrese Šetalište Ivana Jeličić bb (Uvala Slana) kde se můžete zapsat na certifikované PADI kurzy potápění. Kromě toho zde najdete i minigolfové hřiště, menší sportovní centrum, jehož součástí je i bowlingová dráha. Využít zde však můžete i multifunkční hřiště vhodné pro fotbal i basket.
Selce pláže

Noční život a kulturní slavnosti v letovisku

Riviéra Crikvenica během letní sezóny prakticky nespí. To samé se dá říci i o letovisku Selce, které je během hlavní sezóny centrem mnoha kulturních slavnosti. Mezi nejvýznamnější patří “Rybářské slavnosti“, které trvají nepřetržitě od 12. července až do 12. srpna a “Rybolov s hosty“.
selce crikvenica plÁŽ

Zajímavá historická místa, která byste měli navštívit

Na místě, kde dnes stojí Selce, před časem žili i jiné národy než dnešní Chorvaté. Během Římské říše zde toto místo obývali Římané, kteří tu dokonce vybudovali i menší osadu, jejíž původní části byly později i nalezené archeology. Později se toto místo začalo rozvíjet na malou rybářskou a zemědělskou obec, která byla menším přístavem pro sousední osady, které přes zdejší přístav obchodovali s vínem.

Součástí dnešního Selce je kromě mnoha moderních budov i několik starších budov, které jsou ukázkou tehdejší architektury. Mezi nejznámější a nejvyhledávanější zdejší památky patří kostel sv. Kataríny a kostelík sv. Jiřího, který leží na malém kopci nad obcí.
Velmi pěkné památky najdete i v sousední Crikvenici, kde je konkrétně postaven například opevněný zámek z 15. století. Ten po rozsáhle rekonstrukcí dnes slouží, jako luxusní hotel s množstvím ubytovacích kapacit.

ubytování Selce
Levné apartmány v Selce
<<<3 Responses to Selce u Crikvenice

  1. Anna Zahradníčková

    v tomto letovisku jsem byla několikrát a vždy spokojená…

  2. Petra Šteigerová

    My pouze jednou a vím,že víckrát tam nepojedeme 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Kvarner