Medulin – Istrie


ubytování Chorvatsko

Chcete zažít nejkrásnější písečné pláže Istrie? Musíte do Medulinu!

Medulin je rybářské městečko, které leží jen asi 10km od centra Istrie, od Puly. Svou proslulost získal především díky pláži Bijeca. Tato unikátní písečná pláž je nejdelší v celé oblasti Istrie. Historie Medulinu sahá až do antiky a relaxovat sem jezdili již staří Římané. V zálivu Bijeca jsou ještě patrné zbytky předrománského kostelíka. Centrum leží na kopci a poznáte ho podle kostela, který je zasvěcen svaté Anežce. Dnes je Medulin moderní turistické letovisko – jedno z nejnavštěvovanějších na celém Jadranu.

Medulin

Díky přírodním podmínkám si ho oblíbily hlavně rodiny s dětmi. Medulin ale nabízí i dynamickou a rušnou dovolenou. Kromě klasických vodních sportů si můžete vyjet s místními rybáři na lov langust, nebo se ponořit do podvodní říše ticha. A pokud dáváte přednost vzduchu, tak se můžete vydat na vyhlídkový let, nebo tandemový seskok padákem.

Máte raději na pláži písek, nebo naopak oblázky?

V Medulinu si můžete vybrat! Nejznámější pláž je určitě Bijeca, která se nachází přímo v Medulinu. Tato dlouhá, písečná pláž, obklopena borovicovým hájem je ideálním místem pro celou rodinu. Další pláž je Belvedere. Ta je vybavena sprchami, schodištěm do moře a zdarma wi-fi přístupem. Má 200 komfortních lehátek a 30


Chcete poznat okolí Medulinu? Vydejte se na výlet!
dvoulůžkových míst opatřených slunečníky. Celá pláž je večer osvětlena, takže slouží jako promenáda. Mezi místními je oblíbená pláž Skrape. Ta není tak známá jako dvě předchozí, takže je na ní méně lidí. Charakterizuje ji skalnaté pobřeží a štěrkové dno.

mumie Vodnjan je místo asi 22km od Medulinu. Historické centrum si zachovalo díky úzkým uličkám středověký ráz, ale co je na něm nejpozoruhodnější je kostel svatého Blažeje. Byl postaven roku 1760-1800 a má 10 oltářů a sbírku, která obsahuje posvátné předměty z doby 4. -11. století. Podívejte se zde také na nejzachovalejší mumie v Evropě. Sami vědci nedokáží vysvětlit, jak je možné, že ani na nejstarší z nich ze 12. století se nepodepsal zub času. V letních měsících se můžete vydat na půldenní výlet lodí Medulin Bay. Dostanete se s ní k majáku a jeskyním na mysu Kamenjak, na ostrov Fenoliga, kde jsou stopy dinosaurů, případně k zálivu Krmed. Výlet trvá asi 4 hodiny a informace, nebo rezervaci získáte na molu a kotvišti Funtana. Město Pula leží jen 10 km od Medulinu. Je zde nejznámější památka regionu, tzv. Pula Arena. Tento amfiteátr byl postaven už v prvním století. Navštívit jej můžete na vlastní pěst, s průvodcem, nebo si můžete zapůjčit sluchátka s virtuálním průvodcem. Mimo arény najdete v Pule mnoho dalších památek z doby římské říše.

ČTĚTĚ:   Dramalj

Dáváte přednost sportu? V Medulinu jste na správném místě!

Medulin je turisticky tak zajímavý proto, že zde naleznete opravdu vyžití všeho druhu. Jsou zde půjčovny lodí, šlapadel, ale i vodních skútrů. Pokud vyznáváte adrenalin, oceníte jízdu na “banánu“, vodních lyžích, windsurfingu, nebo parasailingu. Čtyři školy potápění zaručují, že si mezi nimi určitě vyberete. V Medulinu jsou dva ranče, které nabízí jízdy na koni jak pro zkušené jezdce, tak i školu pro začátečníky. Asi 1 km od města je golfové hřiště. Dále zde naleznete 5 fotbalových hřišť a 5 tenisových kurtů. Cyklostezky kolem Medulinu jsou v délce asi 60km. V místních turistických sdruženích jsou prospekty, ve kterých naleznete plánek trasy, převýšení a vzdálenosti mezi jednotlivými zastávkami. Systém cyklostezek je velice důmyslný, takže si vyberou jak rekreační cyklisté, tak zkušení sportovci.

Chcete Luna Park? V Medulinu jsou hned dva!

Luna Park a Family Park leží vedle promenády a přístavu Medulin. Otevřeno je podle počasí, ale obvykle od poloviny června do poloviny září. Najdete zde atrakce všeho druhu a oba parky jsou tak proslulé, že sem zajíždějí lidé ze širokého okolí.

Je v Medulinu něco historicky zajímavého? Je!

kostelVilla Vizula je velmi významné archeologické naleziště v samém srdci Medulinu. Byla postavena 1. až 4. století. Jsou zde vidět pozůstatky lázeňského komplexu, mozaikových podlah, fresek a sloupů. Kromě toho jsou zde umístěny tabule, kde je popsán každodenní život starověkých římských lidí-jak se bavili, lovili, nebo jak zpracovávali olivový olej. Anežský farní kostel. Tento kostel byl postaven v 16. století. V kostele je několik fresek a postříbřený procesní kříž z 15. století. Za zmínku stojí, že to je jediný kostel na Istrii, který má dvě věže. Ty měří 36m.

ČTĚTĚ:   Šibenik – nejstarší město na Jadranu

Máte rádi adrenalin? V Medulinu si užijete!

tandem Tandemový seskok padákem si můžete zarezervovat na hřišti hotelu Park Plaza Medulin od 1.7. do 15.9. Zažijete krásný výhled na Medulin, Kamenjak a Brijuni. Tento jedinečný zážitek si budete moci i vyfotit, nebo zaznamenat na kameru. Cena seskoku je 1600 kun. Pokud budete chtít pořídit záznam, tak ten stojí 600kun. Vyhlídkové lety se pořádají z letiště, které je mezi Medulinem a Pulou. Letadel mají 27 a ta mají kapacitu 3 až 6 osob, takže se nestane, že by se na někoho nedostalo. Pokud se budete chtít podívat nad Dubrovník, poletíte asi 2 hodiny a zaplatíte 1 100 EUR, Zadar trvá 50 minut a stojí 500EUR. Ať jste vyznavači poklidné rodinné dovolené, nebo naopak vyznáváte akci, v Medulinu najdete co hledáte!

ubytování Medulin
Levné apartmány v MedulinuMedulin – Istrie
4.1 (82.5%) 16 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2013, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Istrie