Marina


ubytování Chorvatsko

Marina je středně velká obec 13km od Trogiru, která je složena z celkem dalších 15 menších částí, které spadají pod její administrativu. V současnosti je domovem přibližně 1100 obyvatel, kteří se živí především turismem a zemědělstvím. Marinu charakterizuje členité pobřeží s poměrně hlubokými zátokami, které jsou tak velmi ideálním místem pro kotvení lodí.

Celkově se dnes v obci nachází přibližně 2800 lůžek pro turisty, kteří se mohou ubytovat buď v místních apartmánech nebo v hotelu „Marinska kula“, který najdete v blízkosti centra letoviska. Marina představuje ideální letovisko pro rodiny s dětmi, ale i lidí, kteří hledají letoviska s dostatkem sportovních a zábavných atrakcí. Další nespornou výhodou je i to, že v blízkosti Mariny najdete několik dalších zajímavých míst, které jsou ideálním cílem pro fakultativní výlety, jako například Trogir nebo Split.
marina

Četné pláže v Marině a okolí

Pobřeží letoviska Marina je složeno především z oblázkových a štěrkových pláži, kterých zde najdete hned několik. Najít zde můžete i písčité pláže v některých vybraných místech. Velmi pěkná pláž je písčitá pláž Marine, která se nachází v blízkosti centra obce. V její blízkosti najdete několik restaurací a barů, kde se můžete občerstvit. Kromě toho je výhodou této pláže i poměrně dobrý pozvolný vstup do moře, které je navíc v těchto místech velmi čisté.

Na jižní straně zálivu za obcí najdete velmi pěknou oblázkovou pláž, která se nachází v blízkosti velkého pohostinského zařízení. Tato pláž je obecně vhodná především pro lidi, kteří mají rádi spíše klidnější pláže. V okolí pláže se nachází i několik borovic, které zde vytvářejí příjemný přírodní stín.
Pokud vám místní pláže nebudou dostatečně vyhovovat, můžete zajít do nedalekého letoviska Okrug Gornji, které se nachází v západní části pobřeží ostrova Čiovo. Místní pláž „Copacabana“ patří mezi nejnavštěvovanější pláže celé Trogirské riviéry. Pláž je složená z jemného štěrku a písku a svou délkou, přibližně 2 km, patří mezi nejrozsáhlejší pláže v celé Dalmácii. V blízkosti pláže se nachází množství restaurací a také i jedno sportovní centrum „MAX“, kde si můžete zapůjčit i sportovní vybavení. Samozřejmostí pláže jsou sprchy, toalety a veřejné kabinky na převlékání.
marina pláž

ČTĚTĚ:   Primošten - střední Dalmácie

Nově vybudované cyklostezky

Nově vybudované rekreační chodníky a cyklostezky můžete využít k aktivnímu sportovnímu odpočinku i vy. Celkově v okolí letoviska najdete tři cyklistické trasy, které vás zavedou po okolí až k obci Vinovac, která se nachází ve vnitrozemské části okolí. Ostatně, v letovisku můžete využít sporty, jako potápění, rybaření, plachtění nebo si v některém místem přístavu můžete zapůjčit i menší loď nebo jachtu.

Mezi významné kulturní události obce patří především svátek sv. Jakuba (25. červenec), který je patronem obce. Během tohoto dne se v obci koná i mezi turisty velmi populární lidová slavnost, která končí slavnostní mší svatou. Ostatně se v obci a v jejím okolí koná řada dalších menších, ale i větších slavnosti, jako třeba Rybářské večery (18.07) nebo Trogirské kulturní léto.

Zajímavosti letoviska

V oblasti současné obce Marina žili v minulosti mnohé národy, včetně ilyrských kmenů, starých Řeků a Římanů, kterých nahradili v 7. století našeho letopočtu dnešní Chorvaté. Do roku 1070 bylo toto místo známé jako Boslina, která byla součástí Trogiru. Významným milníkem novodobé historie obce Marina byly především války vedené proti Osmanem, kvůli kterým byla v blízkosti pobřeží vybudována i hranolová věž (Biskupská věž).
marina věž
Právě místní věž je dominantou obce, kterou si všimne asi každý turista, kteří toto letovisko navštíví. Významnou renovací si tato stavba prošla ještě mezi lety 1658 až 1717 během tzv. Krétské války. V současnosti je věž sídlem zdejšího luxusního hotelu (4 *) “Marinska kula“.
Zajímavými místy v obci a jejím okolí je také například goticko-renesanční kostel sv. Jana, který byl postaven ještě v 15. století. Kromě něj se 3 km od centra obce nachází i malá kaple sv. Josefa, kterou najdete přímo v místní jeskyni. V blízkosti obce si můžete navíc podívat i na pozůstatky bunkrů a úkrytů z dob 2. světové války, které využívala Německá armáda.

ČTĚTĚ:   Makarska - jižní Dalmácie

ubytování Marina
Levné apartmány Marina u TrogiruOhodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split