Pisak u Omiše


ubytování Chorvatsko

Malé rybářské městečko Pisak najdete v blízkosti známého turistického letoviska Omiš, které je od něj vzdálené 16 km severně. Hlavní předností Pisaku, podobně jako u většiny letovisek v okolí je především krásná příroda, ze které se nejvíce vyjímá pohoří Rilić.
Jako letovisko je však Pisak ideální i díky velmi dobrým klimatickým podmínkám, které umožňují návštěvníkům se koupat prakticky od května až do října. Samotné moře je navíc výjimečně čisté, protože v okolí obce nikdy nebyla žádná továrna, která by se podílela na znečištění moře.

Přesto, že Pisak má dnes jen něco přes 200 obyvatel, tak i tato obec disponuje menším obchodem se smíšeným zbožím, malým trhem, kde si můžete kdykoliv koupit čerstvou zeleninu nebo čerstvé ryby a taktéž i kavárnou a restauraci, kde si zase můžete dopřát nějakou místní specialitu.
pisak

Pláže v letovisku Pisak

Omišská riviéra je známá pro své nádherné pláže, jinak tomu není ani v Pisaku, který se taktéž může pyšnit krásnými oblázkovými plážemi s hustým borovým porostem. K plážím se většinou schází několika schody, jelikož prakticky všechny apartmány jsou postaveny do kopce.
pláž Pisak
Pláže nejsou nijak rozsáhle, rozhodně zde však není problém najít místo pro odpočinek. Výhodou zdejší zátoky je hlavně vynikající pozvolný vstup a křišťálově čisté moře, přes které nádherně vidět dno moře.

Co můžete dělat během volného času v Pisaku?

Klidné letovisko pod úpatím hor pohoří Rilić a navíc v blízkosti horského masivu Biokovo je vynikajícím místem pro aktivní horskou turistiku. Vhodné podmínky zde jsou však i pro provozování vodních sportů, jako je například potápění, šnorchlováni, či windsurfing.
Pisak pláž Omiš
Večer se zase můžete vydat do úzkých ulic letoviska, ideální do místní kavárny nebo restaurace, kde si můžete dát třeba čerstvou rybu na tradiční dalmatský způsob. Za zajímavější kulturní nabídkou je nutné zajít buď do Omiše, nebo do letoviska Baška Voda, které najdete 12 km jižně.


ubytování Pisak
Levné apartmány v Pisaku

2 Responses to Pisak u Omiše

  1. Marta Janouschova

    Pisak srdeční zaležitost….

  2. Lada Chmelíková Vránová

    ..tak to nemá chybu…..ÚŽASNÝ……:-)

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2015, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split