Stomarica u Brely


ubytování Chorvatsko

Pod úpatím vysokých hor pohoří Biokovo najdete v blízkosti známého letoviska Baška Voda, jednu z nejoblíbenějších částí této riviéry, obec Brela a její část Stomarica, která se nachází asi 2 km severně od centra Brely.

Malé středisko pozůstávající se prakticky jen z několika apartmánů je typickým místem pro odpočinek v klidnější lokalitě. Výhodná poloha Stomarice navíc umožnuje její návštevníkům podnikat zajímavé výlety do historických měst v okolí, ale taktéž i do některých zajímavých přírodních lokalit.
stomarica

Křišťálově čisté moře a malebné oblázkové pláže

Tak jako pláže v sousední Brele, tak i v její části Stomarica najdete krásné pláže s drobnými oblázky. Neuvěřitelně klidné pláže, které jsou cílem především turistů, kteří hledají klidnější lokality, navíc s neuvěřitelně křišťálově čistým Jadranem. Ve zdejších místech není problém vidět dno moře i v případě, že je již hladina hluboká několik metrů, což je jednoznačně známkou kvality a čistoty zdejších vod. Pláže vhodné pro odpočinek najdete přímo pod skupinkou apartmánů, které tvoří víceméně celou Stomarici.

Velmi pěkné pláže se však vyskytují i směrem k Brele, kde je obklopuje i hustý borový les. Pokud byste se chtěli jít se jen tak podívat i na pláže ve zmíněné Brele, tak v tom případe pláž Punta Rata, která je i nositelkou prestižního ocenění Modré vlajky je asi tou nejlepší volbou.
stomarica-plaz

Za sportem a zábavou do Brely

Pokud vás již přestane bavit se slunit na pláži, pravděpodobně budete hledat možnosti pro aktivní strávení dovolené. V samotné Stomarici toho moc dělat nemůžete, jelikož samotné letovisko toho v této oblasti příliš nenabízí. Jedinou možností je například potápění, šnorchlováni, případně horská turistika.
O něco bohatší nabídka sportovišť je v Brele, kde se nachází menší tenisové centrum, minigolfové hřiště a také i hřiště pro oblíbenou hru místních bocciu.
Pokud vás ani tato nabídka neosloví, stačí zajít směrem na jih do letoviska Baška Voda, která je sousedem Brely.
Mnoho návštěvníků letoviska Stomarica si slabší kulturní nabídku v letovisku snaží vynahradit večerním výletem do Brely, kde se během hlavní sezóny konají například oblíbené rybářské večery, různé společenské akce, soutěže, ale i Mariánská pouť “Gospa od Karmena“, která je na programu 16. července. Za bohatší zábavnou a kulturní nabídku můžete vybrat i do Baška Voda nebo ideálněji do o něco vzdálenějšího města Makarská.

ČTĚTĚ:   Fakta o Chorvatsku, které vás nejspíš překvapí

ubytování Stomarica
Levné apartmány v Stomarici

Stomarica u Brely
1.5 (30%) 2 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2015, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split