Diklo u Zadaru


ubytování Chorvatsko

Malá rybářská obec Diklo leží v bezprostřední blízkosti historického města Zadar. I tak by se krátce dalo definovat toto letovisko, které je ideálním místem především pro klidnou dovolenou v blízkosti velkého města, jako je právě Zadar.

Díky své poloze je Diklo vhodné pro rodinné dovolené, milovníky přírody, kteří dávají přednost právě letoviskům, jako je právě Diklo. Kromě Zadaru můžete na výlet z Dikla zajít například do nedalekých národních parků Plitvická jezera, Krka nebo na souostroví Kornati, jehož součástí je stejnojmenný národní park.
diklo

Pláže v letovisku Diklo

Velkou část pobřeží letoviska Diklo tvoří promenáda a blízká cesta, která vede napříč letoviskem. V její blízkosti však v jistých částech, především v té jižní směrem k Zadaru, můžete najít i větší pláže, které jsou tvořeny převážně z drobných oblázků. Jejich součástí jsou i betonové desky, které jsou primárně určeny k přivázání lodí, běžně je však turisté využívají i na opalování. Co se týče služeb, nic nadstandardního nečekejte, ovšem restaurační zařízení najdete i zde – například restaurace Marinero, kde se podávají hlavně speciality z čerstvých ryb a mořských plodů.
Diklo pláž

Sportovní rekreační možnosti

Letovisko Diklo sportovním nadšencům poskytuje v blízkosti přístavu celkem dvě hřiště. Jedno s umělou trávou je určeno především na fotbal, druhé víceúčelové můžete využít zase na basketbal, tenis, volejbal nebo nohejbal. Podstatně bohatší nabídku sportovních a rekreačních atrakcí najdete v Zadaru, kde se nachází velký přístav, windsurfingová škola, školy potápění, rybářský klub a moderní sportovní centrum Višnjik, jehož součástí je krytý bazén, tenisové kurty, či basketbalová hala.
Diklo pláže

Noční život a kulturní slavnosti

V Diklo budete marně hledat diskotékové kluby a rušné bary, které však bez problémů najdete v sousedním Zadaru, jako například Arsenal, Maraschino, Medusa, Mango nebo Maya pub.
Samotné Diklo je v tomto směru převážně orientované na klasické kulturní slavnosti, které jsou doprovázeny živou hudbou a vystoupeními folklórních a tanečních skupin. Mezi nejzajímavější slavnosti a akce patří především plavecký maratón Diklo-Kožino, který je na programu začátkem srpna a Dny obce Diklo, které trvají od 14. července do 14. srpna. Právě tato slavnost sdružuje hned několik menších akcí, jako například památný basketbalový turnaj Ante Milin, koncerty klasické hudby, divadelní představení, turnaj v kartách, ale i fotbalový turnaj.

ČTĚTĚ:   Lokva Rogoznica - jižní Dalmácie - Omišská riviéra

ubytování Diklo
Levné apartmány v Diklo
<<<Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Severní Dalmácie - Zadar