Stobreč u Splitu


ubytování Chorvatsko

Neustále se rozvíjející obec Stobreč, která však svou rozlohou již dnes připomíná spíše menší městečko, se nachází v blízkosti známého města Split. Právě Splitu tato obec slouží dnes jako předměstí, což je vidět i na množství apartmánů, které zde vlastní i obyvatelé Splitu, kteří sem často jezdí relaxovat.
Přestože je Stobreč dnes několikanásobně menší než Split, jeho historie je ovšem ještě o něco starší. Stobreč totiž leží na pozůstatcích významné kolonie Epetium, kterou zde Řekové založili ještě ve 3. století před n.l..

Stobreč však není jen úzce spjato s historií, dnes jako moderní letovisko s atraktivní písčitou zátokou a množstvím moderních apartmánů dokáže zajistit dostatek zábavy i náročnějším turistům, kteří vyhledávají větší letoviska.
Stobreč

Písčité pláže s krásným výhledem na okolní vrchy

Stobrečská zátoka, která se nachází v blízkosti centra města nebo lépe v sousedství kempu Stobreč je známá pro svůj vynikající pozvolný vstup a vynikající služby, díky čemuž v minulosti získala i ocenění v podobě modré vlajky kvality. Konkrétně kromě slunění na příjemném písku a koupání v průzračném Jadranu si zde můžete půjčit například šlapadla, kajaky, navštívit blízký potápěčský klub nebo klidně můžete zajít i na nějaký chlazený nápoj v některém z plážových barů. Samozřejmostí je i možnost zapůjčení si slunečníků a lehátek. Zapomenout však nesmíme ani na zdejší relaxační centrum, kde si můžete dopřát příjemnou masáž. Částečnou nevýhodou této zátoky je především to, že během letní sezóny sem přijíždí množství turistů a domácích, čehož důsledkem je, že pláž bývá nejednou docela přeplněná.
Stobreč pláž

Sportovní a rekreační možnosti

Ve zdejším kempu se pro návštěvníky pořádají zajímavé animační programy, kterých se můžete v případě zájmu zúčastnit i vy. Pro dospělé je program složen většinou z velmi oblíbených a samozřejmě i zajímavých cvičení, jako například aqua aerobic, pilates, aqua zumba, ale také i z běžné rozcvičky a některých sportovních soutěží. Pro děti zase zdejší tým připravuje pravidelně program složený z mini karaoke, plaveckého kurzu a několika zajímavých her, jako například hledání pokladu.

ČTĚTĚ:   Dlouhou stezkou po chorvatském pohoří Velebit

Kromě zmíněných aktivit se v Stobreči však můžete věnovat i například tenisu v místním tenisovém klubu, jehož součástí je hned několik antukových dvorců. Dále si zde můžete zahrát basketbal, cageball nebo například i golf. V Stobreči najdete i jedno potápěčské centrum (Open Sea), které nabízí hned několik potápěčských kurzů v ceně od 150 do 650 €. Zajímavým místem je i místní šachový klub Epetium.
Stobreč pláže

Zábavný program

Každý rok spolupráci s místními obyvateli obec organizuje několik koncertních večerů, festivalů, menších zábavních akcí, ale i oblíbené rybářské večery s bezplatným vínem a chutnými grilovanými rybami, mini maratón či tradiční šachový turnaj, který organizuje místní šachový klub. Známou kulturní akcií je i Lidová slavnost, která se koná pravidelně vždy na den sv. Vavřince (10. srpna), který je zároveň i patronem obce. Toto dnes již téměř šesti tisícové letovisko během léta téměř nespí, zajít si proto můžete například do místních restaurací, kaváren, barů nebo si můžete udělat, jako většina návštěvníků Stobreče příjemnou procházku podél nábřeží a centra obce, kde se dá koupit i řada zajímavých a pěkných suvenýrů, které Vám budou připomínat příjemné dny strávené v Stobreči.
Stobreč u Splitu

Architektonické dědictví letoviska Stobreč

Bohatá historie Stobreče, která je dodnes viditelná hlavně v severní části místního poloostrova za sebou zanechala četné množství památek. Například pozůstatky zdí mnohých antických staveb, o kterých psal dokonce i spisovatel Alberto Fortis ve své knize „Viaggio in Dalmazia“. Kromě nich zde v minulosti stála i ranní křesťanská bazilika, kterou však později nahradila budova kláštera. Ten se ovšem o několik let později přestavěl na kostel, který následně zasvětili Panny Marie Karmelské.

ubytování Stobreč
Levné apartmány v Stobreči
<<<One Response to Stobreč u Splitu

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split