Barbat na ostrově Rab


ubytování Chorvatsko

Barbat je nejjižněji položené letovisko ostrova Rab, které najdete v blízkosti oblíbeného turistického střediska Banjol. Celá obec Barbat je rozložena prakticky podél hlavní silnice, která spojuje prakticky všechny osady na tomto ostrově. Jen nedaleko Barbatu se nachází i malý ostrůvek Dolin, který chrání místní zátoky před silnými mořskými proudy.
Barbat

Pláže v Barbatu

Pobřeží v letovisku Barbat je většinou tvořeno z drobně oblázkových pláži, které v jistých částech doplňuje i písek. Zdejší moře je velmi čisté až doslova průzračné, o čemž se sami také můžete přesvědčit. Známou místní pláží je například Pudarica, která je známá pro svůj mělký vstup do moře, díky čemuž je velmi vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Pláž Pudarica je však v hojném počtu navštěvována i mladší generací, která zde najde například diskoklub Santos.
Během hlavně sezóny se na této pláži pořádá i atraktivní volejbalový turnaj, kterého se koneckonců můžete zúčastnit i vy. U pláže vede i dlouhá promenáda, která Barbat spojuje se sousedním střediskem Banjol.
Barbat pláž

Jak se zabavit v Barbatu?

Ostrov Rab je známý pro bohatou historickou tradici, kterou se místní stále snaží udržet. Svědčí o tom i místní rytířské hry, které jsou snad nejzajímavější událostí v Barbatu. Během nich můžete blíže poznat historii nejen Brabatu, ale i celého ostrova Rab. Kromě této mimořádně zajímavé akce se tu koná i rybářský večer, který je na programu jen den po rytířských hrách.
Barbat ostrov Rab pláž

Nakupte si kvalitní a čerstvé bio výrobky

Prakticky hned vedle Barbatu stojí známé Eco centrum Natura Rab, které je známé pro svou bohatou bioprodukci. Tato nevelká rodinná firma se zabývá výrobou a následným prodejem například vynikajícího domácího medu, mýdla, oleje, krémů na regeneraci tkáně, které vyrábějí hlavně z léčivých bylinek, dále i extra panenského olivového oleje a sušených bylinek. Eco Centar Natura Rab najdete konkrétně na adrese Barbat 677.

ČTĚTĚ:   Pelješac: poloostrov ústřic a vynikajícího vína

ubytování Barbat
Levné apartmány v BarbatuBarbat na ostrově Rab
5 (100%) 2 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Kvarner