Nečujam na ostrově Šolta


ubytování Chorvatsko

Nečujam, osada středodalmatského ostrova Šolta s převážně 80 stálými obyvateli je poměrně mladé letovisko, které ještě před pár lety prakticky nikdo neobýval. Dnes se většina obyvatel živí převážně rozvíjejícím turistickým ruchem, který se v podstatě nejvíce podepsal pod rozmach obce.

Nečujam svou příjemnou polohou a moderní výstavbou apartmánů ročně zláká množství zahraničních návštěvníků. Pravidelné trajektové spojení mezi obcí a Splitem zaručuje rychlé spojení s okolní částí Chorvatska, což také pozitivně ovlivňuje i samotný růst Nečujamu. Jako jedno z nejmenších letovisek v oblastí však dodnes není příliš vhodný pro rekreanty, kteří vyhledávají rušnější letoviska.
Nečujam

Pláže v Nečujamu

Většina pláži v letovisku je tvořena hlavně z drobných oblázků. Poměrně příznivý pozvolný vstup umožnuje bezproblémové koupání ve zdejších zátokách i neplavcům a rodinám s malými dětmi. Moře je ve většině míst průzračně čisté, což také odráží čistotu zdejší přírody. Oblíbené jsou i sousední zátoky Piškera, Maslinica, Podkamenica a Tiha, které najdete v těsné blízkosti obce. Nečujam tak patří se svou největší zátokou a nejdelší štěrkovo-písečnou pláží na ostrově Šolta k tomu nejlepšímu na tomto romantickém malebném ostrově.
Nečujam pláž

Sport a rekreace

Přestože Nečujam bez problémů můžeme zařadit mezi jedny z nejmenších letovisek Jadranu, tak i právě zde se můžete bez problémů během hlavní sezóny věnovat několik sportovním aktivitám. Vhodné podmínky zde jsou pro jachting, windsurfing, podmořský rybolov, ale i potápění. V obci si dále můžete zahrát i tenis, minigolf nebo fotbal. Oblíbená je i cyklistika a turistika po vyznačených trasách ostrova Šolta, který se dá projít celý i za hodinku.
Nečujam pláže

Noční život v letovisku

Část obce tvoří několik restaurací, cukráren a kaváren, které jsou častým cílem mnoha rekreantů. Během léta se v Nečujamu koná i několik zábavných akcí, jako například rybářská slavnost. Každý večer je mimo toho otevřený i místní diskotékový klub Ćuvita, který najdete na místní pláži.
Nečujam Šolta pláže

ČTĚTĚ:   Ostrov Čiovo - jižní Dalmácie

Historické dědictví obce

Typicky středomořská rybářská osada se ve velkém začala rozvíjet až v 60. letech minulého století. Do té doby však toto místo obývali i Římané v čase císaře Diokleciána, který na ostrov Šolta častokrát chodíval rybařit. Nejznámější hmotnou památkou je však bezpochyby vila D. Balistriće s pamětní síni a pomníkem Petra Hekteroviće, který v minulosti patřil mezi nejvýznamnější chorvatské básníky.

ubytování Nečujam
Levné apartmány v Nečujamu
<<<Nečujam na ostrově Šolta
4.9 (97.5%) 56 hlas[ů]

One Response to Nečujam na ostrově Šolta

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split