Zatoglav u Rogoznice – riviéra Šibenik


ubytování Chorvatsko

Hledáte malé turistické středisko ležící v blízkosti zajímavých lokalit? Zatoglav, který leží ve známé Šibenické riviéře, v blízkosti populárního letoviska Rogoznica je s přibližně 61 obyvateli jedním z nejmenších letovisek, kde si můžete i vy vychutnat pobyt u Jadranu.
Samozřejmě z toho vyplývá i to, že Zatoglav asi není příliš vhodný pro lidi, kteří jsou zvyklí na nadstandardní služby, jelikož až na pár apartmánů zde není prakticky nic. Na druhé straně, není zase až tak těžké zajít například do nedaleké Rogoznice, kde si můžete v klidu nakoupit vše potřebné ke spokojenému prožití dovolené.
zatoglav

Pláže v Zatoglavu ? Malé, ale s čistým Jadranem a navíc i s krásným výhledem na okolí

Pokud hledáte letoviska s rozsáhlými plážemi s nadstandardními službami, tak v tom případě určitě zdejší pobřeží není pro vás tím ideálním řešením. Pláže v letovisku Zatoglav jsou svou rozlohou spíše nejmenší v okolí, vybudované jsou zde i betonová mola, která se dají využít i pro opalování. Samotné pobřeží je podobně jako v Rogoznici tvořeno především z oblázkových pláži.
Výhodou toho, že je Zatoglav takový malý je především ideální ticho, které zde můžete najít prakticky i během letní sezóny.
Velkým pozitivem je i čistota moře a také krásný výhled na Rogoznici a okolní přírodu. V případě, že se hodláte podívat i na pláže mimo obec, můžete zamířit například do letoviska Ražanj, který je položen jižně od Zatoglavu nebo do Stupin Čeline, které má poměrně členité pobřeží s několika zajímavými plážemi.
zatoglav pláž

Co se dá dělat v Zatoglav?

Zatoglav, jako jedna z nejmenších obcí v okolí toho příliš ze sportovní nebo i kulturní nabídky nenabízí. Jednou z možností je například zajít do okolních letovisek, ideální do Rogoznice, kde si můžete během večerních hodin vychutnat například nějakou chutnou zdejší specialitu. Samotná Rogoznica je během léta dějištěm mnoha kulturních a zábavních slavnosti, které běžně přitáhnou i množství turistů z okolí. Oblíbenou akcií je například Rogoznická lidová slavnost, která se koná v první srpnovou sobotu nebo Rybářská noc, která je zase na programu během mariánského svátku Gospa od Kapalice.
zatoglav pláže

ČTĚTĚ:   Sreser

ubytování Zatoglav
Levné apartmány v Zatoglavu
<<<Zatoglav u Rogoznice – riviéra Šibenik
3.5 (70%) 2 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Střední Dalmácie - Šibenik