Potočnica na ostrově Pag


ubytování Chorvatsko

Klidná vesnička Potočnica, která je domovem přibližně pouze asi 11 stálých obyvatel se rozprostírá v severozápadní části ostrova Pag, kde ji obklopují dvě zátoky. Toto letovisko rozhodně není typickým místem, které běžní rekreanti navštěvuju každý rok. Nakolik je Potočnica vzdálená asi 8 km severně od města Novalja, kde se nacházejí i nejbližší obchody, tak se toto místo rozhodně nedá doporučit náročnějším turistům, kteří si potrpí na určitý standard ale na druhou stranu je to vhodné ubytování v klidu a když si chcete zařádit navštívite nedalekou Novalju se známou akční pláží Zrče.
Potočnica

Na co se můžete v Potočnici těšit?

Pokud hledáte místo, kde si odpočinete od běžného městského hluku, tak Potočnica je tím pravým místem, kde byste se měli zastavit. V tomto malém a tichém letovisku, které je daleko od okolní civilizace, najdete kromě klidu i dvě zátoky s průzračně čistým Jadranem. Součástí obou zátek jsou i dvě větší pláže, které jsou tvořeny převážně z písku a jemných oblázků. Jejich výhodou je především dobrý pozvolný vstup, který je velmi vhodný i pro děti a neplavce.
Potočnica Novalja

Co nabízí Potočnica v oblasti rekreace?

Potočnica rozhodně nenabízí velké množství atrakcí, které by vás zde mohli během návštěvy tohoto místa zabavit. Jednou z mála možností je například potápění nebo šnorchlováni. Menší děti se zase určitě zabaví na místních plážích, kde si mohou postavit hrad z písku 🙂
Potočnica pláž

Zajímavá místa, která zde nebo v okolí můžete navštívit

V samotné Potočnici toho moc nenajdete. Několik apartmánů doplňuje i restaurace a zmrzlinárna v domě Adam, který najdete blízko pobřeží. Kulturní nebo zábavné akce tu rozhodně nenajdete, proto je jednou z možností zajít do města Novalja, které se nachází 8 km jižně od tohoto letoviska. V něm se můžete zastavit i v některém obchodě, případně si zde můžete podívat na pozůstatky římského vodovodu, který zde vybudovali Římané ještě v 1. století našeho letopočtu. Pokud vám bude chybět zábava, klidně můžete zajít na pláž Zrće, která se nachází asi 1 km jižně od města Novalja.

ČTĚTĚ:   Šilo na ostrově Krk

ubytování Potočnica
Levné apartmány v PotočnicaOhodnoťte

2 Responses to Potočnica na ostrově Pag

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Severní Dalmácie - Zadar