Crikvenica – Kvarner


ubytování Chorvatsko

Crikvenica – krásné pláže a moře kousek od domu

Crikvenica je jednou z nejkrásnějších destinací v zálivu Kvarner na Jadranu. Její výborná geografická poloha a dobré dopravní spojení ji přímo předurčují k tomu, že se stává vyhledávaným letoviskem návštěvníků z celé Evropy. Leží jen 35km od Rijeky a 590km od hraničního přechodu Mikulov. Celé město je ve skutečnosti spojené z malých turistických oblastí a to Crikvenica, Dramalj, Selc a Jadranovo. Díky tomu, že je zde ideální středomořské podnebí bez pylových alergenů, je Crikvenica staré lázeňské město s krásnou kolonádou a tradicí.

Pláže, pláže a zase pláže

Crikvenica

V Crikvenici najdete mnoho pláží, některé z nich získaly i Modrou vlajku, takže dávají záruku kvality. Nejznámější je pláž v centru města, která se jmenuje Gradska plaža. Je jediná písčitá a v porovnání s dalšími má celkem pozvolný vstup do moře. Na tuto pláž se do 17 hodin vybírá vstupné zhruba jako u nás na koupalištích, ale pláž je tak krásná, že rozhodně nebudete litovat. Po 17. hodině se sem můžete zajít vykoupat bez poplatků. Pláž má i rampu pro usnadnění přístupu k moři invalidům.

Další pláže jsou oblázkové. Největší se jmenuje Baluch. Pokud toužíte po větším soukromí, vydejte se směrem na Dramalju, nebo Selcu. Narazíte tady na pláže Omorika, Poli mora, nebo Rokan. Naturisté určitě ocení pláž Kačjak, která se nachází směrem na Dramalj.

K radosti všech milovníků zvířat je vedle přístavu Podvorska, na horní straně mola pláž pro domácí zvířata. Tato pláž je vybavena slunečníky a vstupné se neplatí.

Chcete sport a adrenalin? V Crikvenici si vyberete!

Sportovní a rekreační střediska nabízí na plážích celou řadu tradičních aktivit jako vodní lyžování, parasailing, jízdu motorovým člunem, nebo windsurfing. Kromě toho je možnost si zahrát minigolf, basketbal, nebo tenis.

  • V Crikvenici najdete i několik potápěčských klubů, které organizují i kurzy potápění. Jeden z nich je Mihurić. Tady si můžete domluvit i plavbu na lodi, nebo rybaření. Od dubna do října pořádají i výlety na ostrovy Rab, Krk, nebo do Benátek.

  • Adrenalin Park Crikvenica nabízí skvěle strávený čas pro všechny, kteří chtějí jedinečný zážitek. K dispozici v parku jsou sportovní trasy pro pěší turistiku. Můžete se naučit, jak bezpečně přejít ze stromu na strom pomocí různých plošin, závěsných lávek a podobně. Lézt s povolením rodičů mohou také děti od sedmi let na speciální trase, která je ve výšce 1metr. Ceny jsou od 80 do 270HRK

  • Společnost Paragliding Kvarner Šmrika pořádá lety, které jsou nad jednou z nejkrásnějších oblastí v celém Chorvatsku. Panoramatický let trvá kolem 30 minut a stojí 80EUR, tandemový seskok trvá 100 minut a zaplatíte 130EUR.

  • Cyklistické stezky vedou od moře do Vinodolského údolí. Jsou daleko od silnic a míří do okolních lesů. Jsou určeny jak pro rekreační cyklisty, tak pro ty trénované. Ve všech turistických centrech najdete mapy těchto tras. Rekreační, Modrá stezka měří 38km, Zelená, ta už je pro opravdu náročné má 74km, Hnědá je kruhová, její délka je 50km a Viola je dlouhá 56km. Vybrat si tedy může opravdu každý.

  • Vydejte se na pěší túru, která měří 8km. Jmenuje se Ljubavna cestica a je to jedna z nejzajímavějších turistických tras v celém okolí. Nachází se v blízkosti centra a nabízí jedinečný zážitek. Seznámíte se nejen s vegetací, která v okolí Crikvenice roste, ale i s historickým a kulturním dědictvím celé oblasti. Uvidíte na ní třeba zdroj pitné vody z 19. století, nebo rozhlednu Badanj.

  • aquarium Crikvenica

Na závěr trochu oddychu

Přímo v centru města najdete mořské akvárium, ve kterém můžete vidět více jak 100 druhů ryb Jadranu a 50 druhů tropických ryb.ubytování Crikvenica
Levné apartmány v Crikvenici


Crikvenica – Kvarner
5 (100%) 2 hlas[ů]
ČTĚTĚ:   Pulská Arena: gigantické a zázračné veledílo

One Response to Crikvenica – Kvarner

  1. Žanet Dražkovičová

    tam som bola s mojou polovickou….krasne miesto,aj zazitky 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2013, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Kvarner