Drage u Pakoštane


ubytování Chorvatsko

Letovisko Drage je malé letovisko, které leží v blízkosti známého Vranského jezera a města Pakoštane, tedy na půl cesty mezi Zadarem a městem Šibenik.

Ačkoliv toto letovisko leží v blízkosti mnoha velkých letovisek a měst, prakticky dodnes si zde mohou návštěvníci vychutnat příjemnou a klidnou dovolenou. Na rozdíl od jiných menších a tišších letovisek se však Drage může pyšnit i téměř všemi vymoženostmi moderního životního stylu, což znamená, že se tu rozhodně nudit nebudete.
Drage
Letovisko Drage je dobře známe i svým členitým pobřežím, které sestává i z několika velmi pěkných pláži, vhodných především pro návštěvníky, kteří hledají spíše prázdnější pláže. Najdete zde také přístav pro menší lodě, který navazuje na dlouhou promenádu ​​s množstvím restaurací, kde si můžete během dne vychutnat typické dalmatské speciality. Drage je velmi vhodným letoviskem i pro milovníky různých poznávacích zájezdů.


Pláže v Drage

Malebné letovisko Drage je velmi příjemným a klidným místem pro odpočinek u Jadranu. Zdejší pláže patří mezi vůbec nejkrásnější a nejčistší v celém širokém okolí. Voda je zde navíc čistá a příjemné teplá. Velmi oblíbená a pěkná pláž je například v blízkosti Oaza Miro autokemp, který se nachází v severozápadní části letoviska. Další pláž najdete v blízkosti zdejšího přístavu.
Drage pláž
Velmi pěkné pláže najdete také v sousedním letovisku Pakoštane, které je od Drage vzdáleno asi 1,5 km severně od centra letoviska. Velmi pěkné pláže jsou například Janica 1 a Janica 2, které jsou částečně pískové a částečně oblázkové. Jsou velmi vhodné především pro rodiny s dětmi.

Sportovní a rekreační možnosti

Ideální povětrnostní podmínky v blízkosti pobřeží letoviska Drage jsou hlavním faktorem, proč je toto letovisko poměrně oblíbené i mezi milovníky windsurfingu a jachtingu. Taktéž i fanoušci potápění si zde najdou vhodná místa pro potápění. Vhodné podmínky zde jsou i pro cyklistiku (přibližně tři cyklistické stezky) a turistiku. Pokud vás sportovní a rekreační nabídka Drage neosloví, můžete zajít například do Biogradu, které je v tomto směru na tom velmi dobře.
Drage pláže

ČTĚTĚ:   Pirovac

Zábava a kulturní slavnosti

Noční život v Drage není až takový záživný a bohatý, jako v okolí. Dá se říci, že k večeru letovisko postupně usíná, až na místní restaurace a bary, které jsou otevřené návštěvníkům i do pozdějších hodin. Pokud se budete chtít jít pobavit, můžete zajít například do letoviska Biograd na Moru, které patří mezi nejrušnější letoviska Dalmácie.

Zajímavá místa, která byste měli navštívit

Letovisko Drage je jako stvořené pro různé fakultativní výlety do blízkého okolí. Například blízké Vranjsko jezero je ideální místem pro lidi, kteří milují pohyb ve volné přírodě. Určitě si zde přijdou na své i rybáři, kteří tady najdou nesčetné množství sumců a kaprů a to navíc skutečně znamenitých velikostí. V současnosti je Vranjsko jezero vůbec největší sladkovodní nádrží Chorvatska.
Drage u Pakoštane
Velmi zajímavým a pěkným turistickým místem jsou i ostrovy Kornati, na které se pravidelně pořádají fakultativní výlety z Drage a jeho širokého okolí. Oblíbeným je především díky výjimečně krásné přírodě, velké členitosti pobřeží a bohatství mořského ekosystému. Velmi oblíbeným je proto i mezi potápěčskými kluby, které zde pravidelně podnikají výjezdy kvůli potápění. Na souostroví Kornati se rozprostírá i NP, který zabírá rozlohu přibližně 220 km2.

V případě, že dáváte přednost výletům do historických měst s množstvím kulturních památek, velmi vhodným cílem pro vás může být například město Šibenik, které je od Drage vzdáleno přibližně 30 km jižně. Téměř 1000 let staré město ukrývá několik světoznámých budov, jako například katedrálu svatého Jakuba, která je jednou z nejkrásnějších křesťanských staveb v celé Dalmácii. Pod její výstavbu se podepsal známý dalmatský stavitel Juraj Dalmatinac. Kromě ní zde však najdete například i pevnost sv. Michala, Kněžický palác, Mořskou bránu, renesanční radnici z 16. století, či renesanční kostelík sv. Mikuláše z 18. století.

ČTĚTĚ:   Split – objevte krásy historického města

ubytování Drage
Levné apartmány v Drage
<<<Ohodnoťte

3 Responses to Drage u Pakoštane

  1. Radek Přerovský

    Parádní dovolená byla.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Severní Dalmácie - Zadar