Ližnjan u Medulinu na Istrii


ubytování Chorvatsko

Malou tradiční rybářskou osadu Ližnjan ležící na jižním cípu Istrie najdete asi jen 12 km jihozápadně od známého historického města Pula. Vesničku obklopuje i známé letovisko Medulin, které najdete západně od Ližnjanu.

Charakteristickými znaky této lokality je podobně jako i jiných míst na Istrii především hlavně bohatá a zelená vegetace, která v kombinaci s čistým Jadranem působí pravděpodobně na každého návštěvníka pozitivně.
Ližnjan pláž
Historie Ližnjanu sahá do období zhruba více než 7000 let před naším letopočtem, o čemž svědčí mnohá naleziště v těchto místech. V samotném Ližnjanu se našli i mnohé předměty z dob Římské říše a také mnoho dílů z potopených lodí, které ztroskotali v blízkosti pobřeží Ližnjanu.
První zmínky o samotné obci jsou o něco mladší, protože poprvé se zmiňuje v roce 1149 jako Lisanum. Dnes, jako turistické středisko je Ližnjan ideální zastávkou hlavně pro milovníky přírody a lidí, které si chtějí odpočinout od běžného městského ruchu v klidném přímořském letovisku.

Pláže v Ližnjanu

Místní pláže jsou tvořeny většinou z drobných kamínků, oblázků i skal. Velmi oblíbenou pláží je pláž Marlera, která je velkým lákadlem hlavně pro potápěče a milovníky vodních sportů, hlavně windsurfingu. Ti se zde mohou těšit na ideální povětrnostní podmínky, které riviéra Medulin nabízí. V blízkosti této pláže najdete i ostrov Levan, na kterém se nachází i jedna z nejkrásnějších písčitých pláži v celém okolí.
Ližnjan Marlera

Sport a zábava

Ližnjan je atraktivní destinací hlavně pro milovníky vodních sportů, jako je potápění a šnorchlování. Právě krásné čisté moře je ideální pro šnorchlováni, zatímco pobřeží riviéry Medulin, které je bohaté na podmořský život, je ideální pro potápění. V blízkém Medulinu si například zase můžete zahrát tenis nebo paintball na zdejším hřišti.
Jednou z možností je i se vydat po Istrii na kole, protože v okolí najdete hned několik cyklistických stezek.

ČTĚTĚ:   Split - jižní Dalmácie

Co se týče zábavy, tak Ližnjan pořádá během léta několik menších zábavných akcí, z nichž nejvíce vyniká asi Ližnjanska noc, která je na programu pravidelně čtvrtého srpna. Ostatně můžete ve večerních hodinách zajít například do místních restaurací „Bak“ nebo „Stari Ribar„, kde se podávají hlavně místní speciality. Kousek dál v Medulinu pak najdete zábavní park pro děti či diskotéku a bary na promenádě u moře.

ubytování Ližnjan
Levné apartmány v LižnjanuOhodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Istrie