Njivice na ostrově Krk


ubytování Chorvatsko

Ještě donedávna rybářská osada, která se v posledních letech stává úspěšným letoviskem, leží v severozápadní části ostrova Krk. Njivice ležící konkrétně u zátoky Beli Kamik je bohatá na množství vegetace, která jí dodává nezaměnitelnou atmosféru.
V současnosti stále malá vesnička je domovem něco více než 1200 stálých obyvatel.

Historie turismu v Njivicích sahá až do roku 1930, kdy zde byl postaven hotel Luka, dnes známý pod jménem Jadran. Kromě něj tu však tehdy vyrostlo i několik menších vil. Od té doby se samozřejmě Njivice podstatně změnily, dnes zde najdete množství nových apartmánů, několik restaurací, množství zábavných atrakcí a samozřejmě i krásné pláže s průzračně čistým Jadranem.
Njivice Krk

Pláže v Njivice

Jednou z pých obce Njivice jsou bezpochyby místní oblázkové pláže, které jsou v jistých částech doplněny i betonovými deskami. Známými plážemi jsou například ty u hotelů Beli Kamik a Jadran, které poskytují návštěvníkům podstatně lepší služby než ty ostatní. Pláž při hotelu Jadran dokonce v minulosti získala i ocenění v podobě Modré vlajky, díky čemuž si můžete být jisti vysokou kvalitou služeb. Tato pláž má samozřejmě i bezbariérový vstup, veřejné sprchy a toalety. Při obou plážích najdete i gastronomická zařízení, kde se můžete kdykoliv občerstvit.
Njivice pláž

Sportovní a rekreační možnosti

Dobré podmínky mají Njivice především pro některé vodní sporty, jako je windsurfing, potápění nebo také podmořský rybolov. V obci si však můžete vyzkoušet například i jízdu na vodních lyžích, jízdu na banánu, případně si můžete zapůjčit vodní skútr. Na souši zase můžete hrát například tenis, basketbal, kuželky, minigolf, případně se můžete projít po okolních cyklistických stezkách.
pláž Njivice

Kulturní slavnosti a noční život

Njivice jsou známé svou vynikající kuchyní. Svědčí o tom i místní restaurace Rivica, která je považována za jednu z nejlepších, někdy dokonce i za vůbec nejlepší restauraci v celém Kvarneru. Večer ve společnosti ovšem můžete strávit klidně i v některém místním baru či hospůdce, kde vládne nezaměnitelná středomořská atmosféra. Kromě toho se však při návštěvě Njivice můžete zúčastnit i některé místní kulturní slavnosti, kterou pravidelně během léta pořádá samotná obec. Známou akci jsou například rybářské slavnosti, běžně se tu však konají i živé vystoupení folklorních skupin, ale i místních zpěváků a hudebních skupin.

ČTĚTĚ:   Chorvatsko je hvězdou letošní sezóny

ubytování Njivice
Levné apartmány v NjiviceOhodnoťte

One Response to Njivice na ostrově Krk

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Kvarner