Drvenik u Živogošće na Makarské riviéře


ubytování Chorvatsko

Osadu Drvenik položenou ve stejnojmenné zátoce najdete asi 30 km jihovýchodně od známého letoviska Makarska a 10 km stejným směrem od Živogošče. Celé letovisko se rozkládá mezi strmými útesy pohoří Biokovo a rozsáhlým pobřežím se spoustou zajímavých pláži. Drvenik je známý i pro svůj trajektový přístav, který spojuje pevninu s ostrovem Hvar (Sućuraj) a Korčula.
Drvenik
Vynikající dojem z tohoto letoviska dělá především krásné okolí, kde se pěstuje například i vinna réva, olivovníky a krásné zelené zátoky s četnými prameny pitné vody. V Drveniku však nenajdete jen překrásnou přírodu, ale i moderní apartmány, restaurace, obchody, supermarket a vše potřebné ke spokojenému pobytu u moře. O tom, že je Drvenik skutečně atraktivním cílem svědčí i to, že ho kromě Středoevropanů navštěvují i ​​rekreanti z Británie, Itálie, Švédska, Ruska, či Litvy. Přes léto se tak malý Drvenik mění na rušné letovisko, které ani přes noc nespí.

Pláže v Drveniku

Obec Drvenik se skládá ze dvou rozsáhlých zátok – Gornja Vala a Donja Vala. Obě lemují rozsáhlé pláže, které jsou navíc i dostatečně široké, což je jejich nespornou výhodou. Kromě toho tyto převážně oblázkové pláže mají až na pár míst velmi dobrý pozvolný vstup, díky čemuž jsou velmi vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Obě pláže navíc kromě hustého borovicového porostu lemuje i dlouhý pas restaurací, barů a kaváren.
drvenik pláž

Kde si můžete zasportovat?

Letovisko Drvenik je ideální pro vodní sporty různého druhu, tj. například potápění, rybolov nebo windsurfing. Přímo v letovisku na vás čeká i několik sportovišť, kde si můžete aktivně odpočinout. K dispozici jsou tenisové kurty, víceúčelové hřiště pro kolektivní sporty, ale i několik půjčoven, kde si můžete půjčit například skútr či kolo. Právě s kolem můžete vyrazit na poznávací jízdu do okolí či na blízké pohoří Rilić, které je zase ideálním cílem pro horské turisty a horolezce.

ČTĚTĚ:   Bol na ostrově Brač

Zábava a noční život

Během hlavní sezóny turistům zpříjemňuje pobyt u moře i bohatý kulturní program, který je tvořen z množství menších, ale i větších akcí a diskoték. Velkou a velmi oblíbenou kulturní slavností je například tradiční akce na svátek sv. Rocha, která se v letovisku koná vždy 16. srpna. Příjemný večer ovšem můžete strávit také v některé restaurací, případně procházkou po pobřežní promenádě, která spojuje obě zdejší zátoky.
Drvenik Makarska riviera

Zajímavá historie obce, která za sebou zanechala i několik památek

Historie dnešního Drveniku sahá pravděpodobně až k 13. století, což potvrzují některé dokumenty, které popisují právě první roky této obce. V té době a samozřejmě i během následujících století byla obec častým cílem Turků, což přimělo zdejší obyvatele budovat mohutné opevnění proti nájezdům z Osmanské říši. Tu bohužel v původní podobě budete hledat marně, ruiny několika věží a částí opevnění můžete však stále vidět na kopci Glavica, severně od obce.

Ve starém centru Drveniku najdete gotický kostel sv. Jiřího, který byl později přestavěn v barokním stylu. Jeho nejstarší část je s velkou pravděpodobností stará více než 500 let. V jeho útrobách si můžete prohlédnout i mohutný mramorový oltář a sochu sv. Jiřího. Během své existence však budova zažila několik významných negativních milníku, kvůli čemuž byla již několikrát rekonstruována.
V nové části letoviska, kterou místní vybudovali po zemětřesení v roce 1962, najdete zase nový kostel Panny Marie Karmelské, který byl vybudován v roce 1967.
Právě zemětřesení v roce 1962 bylo poměrně přelomovým rokem, jelikož právě po tomto roce se většina obyvatelstva začala stahovat k břehům moře. Od té doby se zde vystavěla prakticky úplně nová infrastruktura, množství budov, či apartmánů. Významným pro obec je i přístav, který využívá i množství turistů, kteří přijíždějí na dovolenou do letoviska Sućuraj a Korčula.

ČTĚTĚ:   Poreč – pětihvězdičkový hotel v Poreči

ubytování Drvenik
Levné apartmány v Drveniku
<<<Ohodnoťte

4 Responses to Drvenik u Živogošće na Makarské riviéře

 1. Ivana Bublová

  Nádhera,byla jsem a jela bych zase!!!

 2. Tomáš Vanečko

  Jo jo jezdíme tam rádi 🙂

 3. Wilma Řeháčkova Podroužková

  Apartm.Jelas vypadaji skvěle

 4. Marta Janouschova

  naše oblíbené místečko

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split