Zablaće u Šibenického Solarisu


ubytování Chorvatsko

Vesnička Zablaće ležící v blízkosti hotelového komplexu Solaris, přibližně 9 km od Šibeniku je v současnosti jedním z předměstí tohoto města, které je hlavním a největším městem celé riviéry Šibeník.

Samotné Zablače je velmi vhodným cílem nejen pro návštěvníky, kteří hledají klidné, ale zároveň velmi dobře dostupné letovisko, ale i pro lidi trpící revmatickými onemocněními, kteří zde mohou navštívit i místní pláže s léčivým bahnem peloid.
zablace
Zablaće svou historii začalo psát poměrně dávno, a to v roce 1432, kdy bylo známé jako místo, kde se produkovala sůl. V minulosti však tato obec zažila i pořádně složité časy, když v letech 1510 a 1537 byla vypálena během tureckých nájezdů. Po těchto událostech se obec začala transformovat na zemědělskou a rybářskou vesnici.
V současnosti se Zablaće rozvíjí zase jako turistické středisko Šibenické riviéry, které nabízí svým návštěvníkům například i možnost zajít na zajímavé fakultativní výlety do blízkého okolí.

Pláže v Zablaće a blízkém okolí

Největší místní pláž najdete v sousedství zdejšího kempu Zablaće, která je zároveň i hlavní pláží letoviska. Díky její velké rozloze je během hlavní sezóny navštěvovaná početným množstvím turistů, ale taktéž i obyvatel Šibeniku, kteří sem nejednou chodí odpočívat přes víkend.
Podobně, jako většina pláži na riviéry Šibenik, tak i tato je tvořena převážně z drobných oblázků.
pláž Zablaće
Alternativou je pak například zajít do nedalekého letoviska Solaris, které je dnes vlastně malým hotelovým městečkem. Velkou pýchou je především rozsáhlá oblázková pláž, které se říká i bílá pláž. O špičkové kvalitě této pláže mluví také Modrá vlajka, která jí byla nedávno udělena. Tato pláž je ideálním místem prakticky pro kohokoliv, je volně přístupná a najdete zde obrovské množství atrakcí, půjčovny, ale i množství gastronomických zařízení.
Zablače pláž

Jak využít volný čas v Zablače?

Obec, která je směsí starých rybářských domů, apartmánů a přepychových vil je vhodnou destinací spíše pro rodiny s dětmi, které hledají klidnější letoviska v blízkosti velkých měst. Svůj volný čas však můžete využít pro praktikování sportů i zde. Konkrétně jsou zde dobré podmínky hlavně pro vodní sporty, jako surfování, potápění a šnorchlování. Bez problémů však můžete vyrazit i na kolo, protože v okolí je množství zajímavých cílů, které se vyplatí vidět. Večer se zase můžete vybrat do klidných uliček obce, kde můžete zajít třeba do některé z místních restaurací. Pokud však budete chtít vyrazit na nějakou dobrou zábavu, doporučujeme vám zajít buď do Šibeniku, nebo alespoň do nedalekého Solarisu, kde to během letních měsíců žije zábavou.

ČTĚTĚ:   Sevid - jižní Dalmácie

ubytování Zablače
Levné apartmány v ZablačeZablaće u Šibenického Solarisu
4.2 (83.33%) 6 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Střední Dalmácie - Šibenik