Ivan Dolac na ostrově Hvar


ubytování Chorvatsko

Malá osada Ivan Dolac ležící na jižním pobřeží ostrova Hvar, tři kilometry západně od letoviska Zavala se v poslední době stává stále oblíbenějším letoviskem mezi rodinami s malými dětmi a turisty, kteří upřednostňují klidnější letoviska.

Tak, jako ostrov Hvar, tak i letovisko Ivan Dolac patří mezi nejslunečnější místa celého Jadranu. Díky tomu máte mnohem větší šanci si vychutnat svou dovolenou za příjemně teplého a hlavně slunečního počasí. Těšit se zde však můžete i na kouzelnou krajinu, která vytváří pocit nedotknutelného místa na zemi.
ivan dolac pláž

Pláže a moře v letovisku

Zdejší pobřeží je většinou tvořeno ze skal, které v jistých částech přerušují menší pláže tvořené z drobných oblázků. Nejnavštěvovanější a největší pláží je ta v blízkosti centra letoviska, kterou během hlavní sezóny navštěvuje poměrně velké množství turistů, kteří se zde rozhodnou strávit dovolenou. Od ní však směrem východně najdete ještě několik velmi pěkných míst pro trávení klidného odpoledne. Například zátoka Paklina, která je vzdálena asi jen 300 metrů východně od hlavní pláže je velmi dobrou zastávkou i pro rodiny s dětmi. Pláž sice není rozlohou nijak velká, také tu marně budete hledat jakékoliv gastronomické zařízení, na druhé straně však příjemné tiché prostředí určitě stojí za zvážení k návštěvě tohoto místa.
pláž ivan dolac

Sportovní možnosti a zábava

Pokud se chcete v letovisku Ivan Dolac věnovat i něčemu jinému než jen plavání nebo slunění, tak jednou z možností je například využít místní sportoviště, kde si můžete aktivně odpočinout i vy. Zahrát si zde můžete například košíkovou, fotbal, tenis ale i velmi oblíbenou hru místních boccia / boća neboli petang. Samozřejmě také si můžete udělat i turistický výlet po blízkém okolí letoviska – například na nejvyšší vrch ostrova Sveti Nikola, který leží ve výšce 628 metrů nad mořem.
ivan dolac
Večer zase doporučujeme zajít do ulic Ivan Dolca kde se můžete zastavit v některé z místních restaurací dopřát si skleničku místního vína s nějakou dobrou místní specialitou. Za bohatou kulturní a zábavnou nabídkou doporučujeme zajít do letoviska Jelsa, která je od letoviska vzdálená asi 8 km severně.

ČTĚTĚ:   Zavala na ostrově Hvar

ubytování Ivan Dolac
Levné apartmány v Ivan DolacIvan Dolac na ostrově Hvar
1 (20%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split