Umag – Istrie


ubytování Chorvatsko

Třináctitisícové přístavní město Umag se nachází na severu regionu Istrie, nedaleko italského města Terst a slovinského hlavního města Ljubljana.

Výborná geografická poloha, vzdálenost necelých 600 km od Mikulova, vynikající turistická zařízení a pohostinnost místních lidí vytvářejí z romantického Umagu jednu z nejoblíbenějších turistických destinací v severním Chorvatsku.

Umag, kterému se často říká Brána do Chorvatska, byl v roce 2011 uveden časopisem National Geographic jako jedna z 10 nejlepších letních destinací na celém světě.

Ve staré části najdete úzké romantické uličky, které neztratily své středověké kouzlo. Na promenádě starého města a na ulicích je hodně restaurací, kavárniček a taveren, ve kterých můžete vyzkoušet výborné pokrmy ze zvěřiny s domácími těstovinami, nebo slavné istrijské lanýže.
Umag
Každý rok se v Umagu na přelomu července a srpna koná světově proslulý tenisový turnaj ATP. Po tuto dobu se koná mnoho doprovodných akcí a párty, na které jsou obyvatelé Umagu patřičně hrdí. Na turnaj pravidelně dojíždí například Boris Becker, nebo Novak Djoković.

Pláže

Pláže v Umagu a okolí jsou štěrkové a skalnaté, s mnoha travnatými plochami. Na mnoha místech jsou mělké s pozvolným vstupem do moře, takže jsou ideální pro rodiny s dětmi.

Na pláži Katoro, která se nachází asi 500 metrů od starého centra města, najdete velkou škálu sportovních a rekreačních zařízení. Díky velkému tobogánu, dětským hřištím a mnoha dalším atrakcím je pláž často vyhledávaná právě rodinami s dětmi. Na pláži jsou oblázky, místy jsou skalnaté úseky, a je vybavena sprchami a šatnami.

Pláž Savudrija se nachází na nejzápadnějším místě Chorvatska. Bezbariérová ​​pláž s kulatými oblázky se schyluje jemně do moře, což ocení zejména rodiny s dětmi. Pozor ale, protože jsou tam také skalní úseky. Na pláži naleznete i restaurace, bary a sportovní zařízení. Vzhledem k příznivým větrům v této oblasti je velmi oblíbená zejména u surfařů.

V kouzelné zátoce Karigador je pláž Kanova. Skalnatá pláž nabízí betonové desky a schody vedoucí do moře. Kolem pláže jsou sportovní a rekreační zařízení, ale i restaurace a obchody. V jižní části pláže je sekce, která je určena pro naturisty.

8 km severně od Umagu je mírně se svažující oblázková pláž Kanegra, kterou najdete ve stejnojmenném komplexu. Kanegra je jednou z nejkrásnějších pláží na západním pobřeží Istrie.

ČTĚTĚ:   Medulin – ideální pro astmatiky a lidi s nemocemi plic

Pláž Polynesia se nachází asi 3,5 km severně od Umagu. Je skalnatá s betonovými plochami na opalování a jsou na ní i dva bazény.

Sport

Umag je město sportu a rájem pro aktivně strávenou dovolenou. Můžete zde provozovat, nebo sledovat téměř každý sport, který si jen představíte.

Na místě jsou hřiště pro typické míčové sporty, jako je fotbal, nebo plážový volejbal. Podél pláží najdete další vodní sporty a rekreační aktivity. Zaplatit si můžete vodní lyžování, jízdu na banánu, windsurfing, nebo šlapadla.

Pro všechny tenisové fanoušky a tenisty je v Umagu připraveno přibližně 60 tenisových kurtů, na kterých téměř po celý rok hrají profesionální hráči a amatérské tenisové kluby z celého světa.
ATP Umag Tenis
Pokud byste se chtěli přihlásit do tenisové školy, navštivte kurty v resortu Katoro na adrese Jadranska bb, Umag. Tady si můžete zaplatit lekce od 38 EUR za hodinu, až po intenzivní, 24 hodinový kurz za 540 EUR. Lekce tady dostane od nejlepších chorvatských tenisových trenérů.

V roce 2009 bylo otevřeno golfové hřiště s nádherným výhledem na města Portoroz, Piran, Terst a na rakouské Alpy. Hřiště se nachází v idylické vesnici Savudrija, nedaleko města Umag. Má 18 jamek na délce 6 360m a rozloze 80 akrů. Toto hřiště je právem považováno jako nejlepší v celé Istrii.

Mezi lesy, potoky, loukami, tajemnými starobylými ruinami a kostely je pro cyklisty připraveno na Istrii více jak 500 km cyklostezek. U Umagu je jedna z nejznámějších – Parenzana, nebo cyklostezka svatého Maura. Kola si můžete půjčit třeba v agentuře Davor Bike na adrese Dante Alighieri 11, Umag.

Objevte jednu z nejkrásnějších potápěčských lokalit v regionu, Kap Monte Rosso. Kromě mořských živočichů a rostlin můžete prozkoumat vraky lodí Gilda, nebo Romorker. Potápěčské centrum Subaquatic, které najdete v ulici Savudrijaska cesta bb v Umagu, má otevřeno každý den od 9:00 do 19:00 hodin. Potápění ve dne stojí od 100 HRK, v noci od 220 HRK.

Zajímavosti

Malé romantické uličky, které jsou roztroušeny kolem pozůstatků městských hradeb a historických budov, vám zaručí to, že procházku středověkým centrem města budete vnímat jako putování po různých epochách lidstva.

ČTĚTĚ:   Drage u Pakoštane

Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl postavený v roce 1757, se nachází na Trg. Sloboda ve staré části města Umag. Hned vedle je mistrovské dílo architekta Filippo Dongeti od Piran, historická zvonice Sv. Pelegrin.

Nejstarší aktivní maják v Chorvatsku najdete v nejzápadnějším bodě Chorvatska, na pobřeží Savudrije. Příběhy a mýty opředený maják byl postaven na počátku 19. století a tyčí se do výšky 36 metrů. Na majáku je možné se i ubytovat.

Pokud budete v Umagu na začátku srpna, tak se určitě vydejte na Rajské dny, které se konají na náměstí Trg Sloboda. Je to jeden z nejznámějších festivalů v regionu, a jak název napovídá, jedná se o oslavu sklizně rajčat. Účastní se ho mnoho známých lidových skupin a zábava na něm je připravena pro všechny věkové kategorie. A věřte, že místní do dění zapojí i vás, takže si odvezete nezapomenutelný zážitek.

ubytování Umag
Levné apartmány v Umagu


Umag – Istrie
5 (100%) 1 hlas[ů]

5 Responses to Umag – Istrie

  1. Miroslava Drábková

    Do Umagu jezdíme – krásné.

  2. Jaroslava Janačíková

    Také tam jezdíme.je tam krásně,letos jedeme zase.

  3. Ivana Ederová

    taky jsem tam před xxxlety trávila dovču:-))

  4. Nemáte někdo odkaz a tip na ubytování právě v okolí Umagu????máme dvě malé děti děkuji

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Istrie