Bilo u Primoštenu


ubytování Chorvatsko

Starobylé chorvatské městečko Bilo, které je dnes domovem už jen pár stálých obyvatel najdete přibližně 20 km jižně od Šibeniku a 5 km severně od známého letoviska Primošten. Samotná obec je charakteristická pro své klidné umístění, daleko od běžného městského hluku. Menší nevýhodou Bila, s níž však pravděpodobně počítá větší počet rekreantů, kteří vyhledávají takováto letoviska, je to že zde marně budete hledat například poštu, lékárnu nebo dokonce obchod. Naštěstí během léta se zde dají koupit čerstvé potraviny, jelikož je sem vozí dodávka právě ze zmíněného Primoštenu.
Bilo

Pláže v Bilo

Místní pobřeží je tvořeno většinou z mohutných skal, které občas přeruší i nějaká ta menší pláž. Ideální pláž pro odpočinek je například severně od vstupu do letoviska, kde nejednou kotví i menší loďky. Sice nejde o nijak rozsáhlou pláž, jelikož však Bilo není ani během léta turisty tak přeplněné, místo byste tu pro odpočinek měli najít bez větších problémů. Turisté častokrát využívají i místní betonová mola, které najdete hlavně v blízkosti většiny apartmánů.
Bilo pláž

Za zábavou a kulturou do Primoštenu

Jelikož Bilo v oblasti zábavy a kultury toho příliš nenabízí, jednoznačné nejlepším řešením je zajít do nedalekého Primoštenu, které je jedním z nejrušnějších letovisek celé riviéry. Pravidelně se ve staré části této obce konají například oblíbené lidové slavnosti, akce, koncerty či různé folklórní vystoupení, které jsou na programu prakticky po celou letní sezónu.
Návštěvu tohoto letoviska však můžete spojit i s návštěvou kulturních památek, které zde najdete prakticky na jednom místě. Malý poloostrov, který je v současnosti již spojen se zbytkem Primoštenu, je ideální zastávkou pro nadšence starých historických uliček a budov. V jeho centru najdete například dominantní farní kostel sv. Jiřího, který byl postavený ještě v 15. století. Tato stavba je stojí na absolutním vrchu tohoto poloostrova, odkud je skutečně krásný pohled na okolní část Primoštenu, blízký ostrůvek a přilehlé moře.

ČTĚTĚ:   Co nabízí chorvatská kuchyně

ubytování Bilo
Levné apartmány v BiloBilo u Primoštenu
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Střední Dalmácie - Šibenik