Zečevo u Rogoznice – riviéra Šibenik


ubytování Chorvatsko

Jedno z nejmenších letovisek Riviéry Šibenik a celé střední Dalmácie se rozkládá na nejjižnějším cípu zmiňované riviéry. Obec Zečevo, která je dnes domovem asi 190 stálých obyvatel, sousedí s populární destinací mnoha českých rekreantů, letoviskem Rogoznica.
Právě v blízké Rogoznici můžete během návštěvy tohoto letoviska navštívit několik zajímavých atrakcí, ale i historiky míst, které zde najdete.

Pláže v Zečevu a jeho blízkém okolí

Zdejší pobřeží je složeno z množství oblázkových pláži, které vynikají především dobrým pozvolným vstupem do moře. Obecně zdejší pláže nejsou sice rozsáhlé, avšak jejich počet je dostatečně velký na to, abyste zde našli místo pro odpočinek i vy. První pláží od vstupu do obce je pláž Zečevo, která je vhodná spíše pro návštěvníky, kteří hledají klidnější místa pro oddych. Dobrý pozvolný vstup, pěkné prostředí a křišťálově čisté moře jsou hlavní výhodou této pláže. Naopak negativem pláže je to, že zde nenajdete žádný bar nebo restauraci, kde byste se mohli během horkého odpoledne občerstvit. Určitě si proto s sebou sem vezměte jídlo, pití a ideálně i slunečník.
Zečevo
Další pláž, kterou můžete v letovisku Zečevo navštívit najdete naproti ostrovu Jaz. Pláž Malo Zečevo se nachází v blízkosti místních apartmánů, díky čemuž bývá během léta jednou z nejnavštěvovanějších pláží v obci. Pláž Malo Zečevo má poměrně dobrý pozvolný vstup do moře, velkou nevýhodou jsou ovšem větší kameny, na které můžete nejednou natrefit. Ostatně je to však ideální místo pro trávení pohodového odpoledne v blízkosti centra obce.

Vynikající pláže najdete také v sousední Rogoznici. Tam je jednou z nejlepších nedaleká pláž v části Lozica, která je vůbec nejrozsáhlejší zdejší pláží. Velmi dobrý pozvolný vstup do moře, dobré sociální zabezpečení pláže (sprchy, WC) a blízké stravovací zařízení, jsou hlavním důvodem, proč je tato pláž během hlavní sezóny v tak hojném počtu navštěvovaná.
Zečevo pláž

ČTĚTĚ:   Nemira u Omiše

Sport a zábava

Snad kromě potápění v letovisku, co se týče oblasti sportovní rekreace, moc zajímavějšího nenajdete. Z toho důvodu musíte zajít do blízké Rogoznice, kde je nabídka sportovních atrakcí podstatně bohatší. Najdete zde moderní sportovní centrum, jehož součástí je plavecký bazén, tenisové kurty, bowling, fitness a saunu. Navštívit můžete také i školu šermu, která navíc pořádá i mezinárodní šermířský kemp.

Z nabídky kulturních slavnosti tu toho také mnoho nenajdete. V sousední Rogoznici se během léta koná několik zajímavých zábavních a kulturních akcí, jako například Rogoznička fešta a oblíbená Rybářská noc. Za zábavou však můžete zajít i do 4 km vzdáleného Primoštenu, kde se během hlavní sezóny ve staré části letoviska konají vždy nějaké menší akce. Kromě toho je zde však i známý diskotékový klub Aurora.

Zečevo pláže

Zajímavá místa v okolí

Blízká Rogoznica kromě množství zábavních a kulturních atrakcí nabízí svým návštěvníkům i několik zajímavých historických památek. Jednou z nich je kostel svatého Ivana Trogirského, který se nachází konkrétně v jižní části mysu Planka. Ten byl postaven na počest sv. Ivana Trogirského v roce 1324. Stavba je postavena převážně v gotickém stylu s mírným nádechem románského stylu.

Významnou historickou stavbou je i farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je v současnosti chráněnou památkou Chorvatska. Stavba postavená ještě v první polovině 17. století je výjimečná v mnoha ohledech. Zajímavým faktem je například to, že samotná stavba já o něco širší než delší. Kromě toho je bohatá i na množství hodnotných a uměleckých díl, které najdete v jejím interiéru.
Zečevo pláž
Unikátním přírodním fenoménem oblasti je jezero „Zmajevo oko“. Najdete ho na poloostrově Gradania, kde je obklopeno vysokými a strmými útesy vysokými 4 – 24 metrů. Celková plocha jezera je přibližně 5300 m2 a největší naměřená hloubka je 15 metrů. V roce 2012 tu dokonce trénoval nejlepší adrenalinový skokan světa Orlando Duque v rámci přípravy před Red Bull Cliff Diving.

ČTĚTĚ:   Objevte skryté klenoty Istrijského poloostrova

Malé Zečevo vám nabídne opravdu klidnou dovolenou. Pár domečků, žádné veřejné osvětlení a noční procházka po štěrkových uličkách nabídnou romantické kouzlo. Stálé přítomný vánek pak přispěje k příjemné svěžesti i v těch nejparnějších dnech a v noci k příjemnému spaní.

ubytování Zečevo
Levné apartmány v Zečevu
<<<Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Střední Dalmácie - Šibenik