Grabovac u Plitvických jezer


ubytování Chorvatsko

Malá vesnička Grabovac, která je známá hlavně pro svůj kemp, je dnes domovem něco přes 240 stálých obyvatel. Grabovac najdete konkrétně v blízkosti oblíbeného národního parku Plitvice, které je jedním z nejnavštěvovanějších výletních míst v celém Chorvatsku. Grabovac slouží proto především jako místo odpočinku pro návštěvníky tohoto parku.

Co v Grabovaci najdete?

Grabovac tvoří kromě oblíbeného kempu i několik apartmánů, které jsou také k dispozici návštěvníkům této vnitrozemské obce. Samotná obec se nachází v příjemně klidné oblasti, která je bohatá na hustou vegetaci. Také zde však najdete i zajímavou nabídku služeb. V místním kempu najdete například restauraci s kapacitou 80 lidí, menší hospůdku, kterou najdete v sousedství hlavní budovy kempu, kde je umístěna i samotná restaurace a několik sportovišť. Naproti kempu se nachází i čerpací stanice pohonných hmot.
grabovac kemp

Na kole kolem Grabovce

Mimo návštěvy NP Plitvice si můžete během návštěvy městečka Grabovac dopřát i zajímavý výlet na kole, se kterým můžete vyrazit po husté síti zdejších cyklistických stezek. Většina z nich vede přes husté a voňavé lesy, malebné kopce, ale také několik vnitrozemských obcí. Na výběr zde máte navíc hned z několika stupňů obtížnosti tras.

Výlet do jednoho z nejkrásnějších měst v celé zemi
grabovac plitvice
Národní park Plitvice je známy, jako jedna z nejkrásnějších přírodních památek celé Evropy. Celkově šestnáct modro-zelených jezer, husté lesy a bohatá panenská příroda je tím největším lákadlem pro návštěvníky Grabovacu. Kilometry turistických stezek vás zavedou například k místnímu kaňonu, do kterého padá z výšky 76 metrů nejvyšší vodopád v celém parku. Poznávat krásy parku můžete i díky turistickému vláčku, který vás zavede i do vzdálenějších míst. Dnes je národní park Plitvice údajně i domovem největšího počtu divých šelem, jako jsou medvědi, rysy a vlci. Ty však žijí v místech, která jsou pro turisty uzavřená a to kvůli konzervaci zdejšího ekosystému.


ubytování Cres
Levné apartmány v Grabovac

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2015, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Kvarner