Kanica u Rogoznice – riviéra Šibenik


ubytování Chorvatsko

Malé letovisko Kanica ležící v stejnojmenné zátoce najdete na známé Riviéře Šibenik, nedaleko oblíbeného přístavu Rogoznica.
Kanica, jako ne příliš známé letovisko je ideálním místem pro trávení pokojné a nic nerušené dovolené, nebo také vhodným místem pro návštěvníky, kteří upřednostňují lokality s dostatečným množstvím sportovních možností.

Poměrně velkou nevýhodou této malé obce, která je v současnosti domovem přibližně 129 lidí je v skutku slabá dostupnost širšího sortimentu potravin, co mnoho návštěvníků tohoto jinak krásného a ničím nerušeného letoviska odrazuje. Ti ostatní si v případě nutnosti musí občas zajet až do 3 km vzdálené obce Dvornice, kde najdou větší obchod s potravinami. Nemusíte ovšem zoufat, během hlavní sezóny zde pravidelně dochází dodávka s čerstvými zásobami nejžádanějších potravin, jako například chléb, mléko a máslo.
kanica

Pláže v Kanici a v okolí

Velká část pobřeží Kanice je tvořena především ze skal. Skvělé oblázkové pláže s velmi dobrým pozvolným vstupem naleznete v severní a jižní části letoviska. Obě tyto pláže nejsou sice nijak rozsáhlé (na délku cca 50 – 100 metrů), ale přesto byste zde měli najít i vy dostatek místa pro odpočinek. Samotné moře je v této půvabné destinací skutečně azurově modré, proto sem nejednou přicházejí za odpočinkem i návštěvníci z jiných letovisek.

Krásné pláže najdete také v okolí Kanice. Konkrétně v blízkém letovisku Ražanj, které je vzdáleno od této obce asi 1 km východně, se nacházejí celkem dvě menší pláže, které najdete směrem k obci Rogoznica.

Sport a zábava

I když se vám to vzhledem k velikosti letoviska nebude zdát, Kanica všem aktivním rekreantům nabízí poměrně široké možnosti v oblasti sportovní rekreace. Díky ideálnímu větru si zde můžete zkusit třeba i windsurfing. Krásné čisté zátoky jsou také častým terčem i pro potápěče, ale i rybáře. Ostatně si zde můžete vyzkoušet i vodní lyžování, volejbal, házenou, fotbal, tenis a stolní tenis. Cyklisté a aktívní turisté se zase mohou vybrat do vnitrozemí oblasti, kudy vede několik cyklostezek a turistických chodníků.
kanica pláž
Noční život je zase naopak poměrně velkým mínusem Kanice, což ovšem nejeden návštěvník tohoto letoviska vnímá překvapivě pozitivně. Až na jednu restauraci, kde si můžete vychutnat chutné dalmatské speciality, zde prakticky nic zajímavější nenajdete. Za zábavou však můžete zajít do Rogoznice nebo cosi vzdálenějšího Primoštenu, kde se nachází i známý diskotékových klub Aurora.

ČTĚTĚ:   Výlet na chorvatský ostrov Krk

Zajímavá místa v okolí, které musíte navštívit

Velmi dobrá dostupnost známé Jadranské magistrály, která je vybudována podél pobřeží Jadranu, umožnuje návštěvníkům Kanice zamířit do některých velmi známých destinací. Jednou z nich je město Trogir, které najdete asi 20 km výhodně od letoviska. Toto město je známé především svým starým historickým jádrem situovaným na malém ostrůvku mezi pevninou a ostrovem Čiovo, které je také zapsané i v seznamu UNESCO. V něm najdete například katedrálu svatého Vavřince, která byla vybudována ještě v průběhu 13. – 15. století. Staré historické nábřeží s pevností Kamerlengo a několik historických kostelů a paláců, které jsou dodnes v prakticky neporušeném stavu, jsou také obrovským lákadlem Trogiru.
kanica pláže
Sousední lokací města Trogir, kterou byste měli při návštěvě Kanice navštívit je ostrov Čiovo, kde se nachází několik menších letovisek s množstvím velmi pěkných pláži. Velmi známou obcí je například Okrug Gornji, kde najdete jednu z nejkrásnějších pláží Dalmácie, též přezdívanou i Copacabana.

O něco vzdálenější lokací, kterou byste měli navštívit je NP Krka, který je soustavou peřejí, kaskád a vodopádů, pod kterými se můžete dokonce i koupat. Dostat se sem můžete i lodí přes řeku Krka, která se vlévá do moře u města Šibenik. Nejznámější lokací NP Krka jsou místní Skradinské vodopády, které jsou dlouhé celkem 400 metrů a vysoké přibližně 45 metrů.

ubytování Kanica
Levné apartmány v Kanici
<<<Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Střední Dalmácie - Šibenik