Blace – Dubrovnická riviéra


ubytování Chorvatsko

Blace – letovisko bez hotelů

Letovisko Blace se nachází při ústí řeky Neretvy, jihovýchodně od známého přístavního města Ploče v jižní Dalmácii. Patří do Riviéry Klek, která má centrum ve stejnojmenném městečku. V Blace žije jen 200 stálých obyvatel.

Díky tomu, že se vesnička Blace nachází blízko moře, přitom na břehu řeky Neretvy, je vyhledávaná turisty, kteří milují moře a opalování, rybáři, kteří loví na řece Neretvě, ale taky ornitology, kteří sem jezdí kvůli bohaté populaci vodního ptactva. Zaznamenán je zde opravdu velký výskyt bahňáků.
Blace
V okolí jsou velice úrodná pole a vinohrady. Běžně se zde pěstují citrusové plody, z nichž převládají hlavně mandarinky, melouny, ale daří se tady všem druhům ovoce i zeleniny, které znáte od nás.

Ve vesničce panuje téměř rodinná atmosféra. Najdete zde jen jednu restauraci a jeden obchůdek, který je ale velmi dobře zásobený. Nikde tady není jediný hotelový komplex, takže ubytování je možné jen v soukromí. Z tohoto důvodu je toto letovisko často vyhledáváno a oblíbeno rodinami s dětmi.

Za koupáním se můžete kromě pláží v Blace vydat i do blízkých osad Duboka, Komarna, nebo Klek. Pláže jsou většinou oblázkové, s velmi pozvolným vstupem do moře. Asi 3 km severně od vesničky je zajímavá pláž, na které se mísí slaná, mořská voda se sladkou vodou z Neretvy. Na žádné z pláží nečekejte nějaké velké vodní atrakce. Za těmi se musíte vydat do Ploče, které je asi 13 km daleko.

Pokud si budete chtít udělat celodenní výlet za historickými památkami, navštivte kouzelné město Dubrovnik. Rozhodně nebudete litovat, protože Dubrovnik je opravdový historický skvost. Další variantou je navštívit Mostar. Toto město je jak vystřižené z pohádek tisíce a jedné noci, leží v Bosně a Hercegovině a z Blace jste tam pohodlnou jízdou za hodinu.

ČTĚTĚ:   Dubrovník

Hledáte-li zajímavou dovolenou v klidném středisku, tak s Blace chybu určitě neuděláte, protože tam se opravdu vyhnete tradičním, turisty přeplněným destinacím. Blace jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a na své si zde přijdou nejen rodiny s dětmi, ale taky rybáři, nebo milovníci přírody a historie.

ubytování Blace
Levné apartmány v Blace


Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2013, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Dalmácie - Dubrovník