Pakoštane – severní Dalmácie


ubytování Chorvatsko

Pakoštane – to je rybářský ráj

V  samém srdci Dalmácie, mezi mořem a Vranským jezerem leží krásné, malé městečko Pakoštane. Nachází se na ideálním místě ve střední Dalmácii, pouhých 35km od Zadaru.

Pakoštane každoročně láká tisíce turistů nejen díky krásným plážím, ale hlavně díky Vranskému jezeru, extrémně nízkým srážkám a výborné dopravní dostupnosti. Sezóna zde trvá od začátku května do konce září.

V blízkosti se nachází Národní park Krka a Národní park Kornati.

Rybolov na Vranském jezeře

Toto největší jezero v Chorvatsku je zároveň i jedna z nejznámějších světových rybářských destinací. Mimo ornitologickou rezervaci jde tady chytat ryby celoročně jak ze břehu, tak i z loděk na jezeře. Lovit ryby je nejlepší okolo kempu Crkvine. Povolenku pořídíte na recepci a na den stojí 70HRK, na 3 dny 150HRK, na týden 250HRK a na měsíc 500HRK. PakoštaneJe možnost si půjčit i loďku. Ceny jsou od 120HRK za dvoumetrovou až po 350HRK za čtyřmetrovou. Pokud nemáte vůbec rybářské náčiní, ale chcete si rybolov vyzkoušet, nezoufejte, protože si všechno můžete na místě pronajmout. Kapři nad 40cm se mohou lovit bez omezení, ale nesmí se pouštět zpět do jezera. Pozor, je zde zákonem daný přísný zákaz lovení úhořů!

Sport a koupání

V Pakoštane jsou především písčité i oblázkové pláže a v jeho okolí je mnoho zátok, které jsou lemovány borovicovými lesy. Pokud se budete chtít vydat na osamělou písečnou pláž, tak je dobrá volba zajet na ostrov Vrgada, na který z Pakoštane vede pravidelná lodní linka. Cesta stojí 15HRK a loď tam i zpět vyplouvá ve zhruba dvouhodinových intervalech.

V tomto letovisku si můžete kromě klasických vodních aktivit zahrát tenis, stolní tenis, košíkovou, fotbal, nebo pétanque.

Nejlepší cyklostezky vedou kolem Vranského jezera. Je jich celkem 50km a na své si přijdou jak sváteční, tak i zdatní cyklisté. Kola si můžete půjčit na pláži Pine Beach a dostanete k nim i mapu se stezkami.

ČTĚTĚ:   Žuljana na poloostrově Pelješac

Na stejné pláži existuje i škola plachtění, tenisu a jsou tady jedni z nejlepších masérů a fyzioterapeutů Chorvatska.

Než z této destinace odjedete, tak si všimněte, že pokud se budete po večerech toulat v okolí Pakoštane směrem k Vranskému jezeru, tak tam uvidíte na vlastní oči aspoň 100 000 odpočívajících ptáků a netopýry, kteří z jeskyní vylétávají vždycky na levou stranu.


ubytování Pakoštane
Levné apartmány v Pakoštane


Pakoštane – severní Dalmácie
5 (100%) 1 hlas[ů]

7 Responses to Pakoštane – severní Dalmácie

 1. Daniel Prosenc

  A naproti ostrůvek Vrgada,to je ráj !

 2. Lenka Bagi

  Tam jsem byla v Pakoštane a lodí jsme pluli na Vrgadu paráda

 3. Markéta Sýkorová

  krásné vzpomínky na dovolenou v Pakoštane 🙂

 4. Michal Chlup

  Momentalne zde parkuju s kamionem:D a rano do splitu:D

 5. Katka Lužná

  září 2013 ;-), je tam fakt krásně

 6. V Pakoštane super, jezdím tam už od r.1998, akorát by jste na tuto stránku mohli dát fotku Pakoštane když o něm píšete 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2013, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Severní Dalmácie - Zadar