Duće – jižní Dalmácie


ubytování Chorvatsko

Duće – oáza pro rodiny s dětmi

Duće se nachází v části dalmatského regionu Split mezi Jaderským mořem a horami Mosor. Osada je jednou z mnoha, které jsou v blízkosti Omiše. Krásné pláže obklopené borovicemi, čisté moře, ale hlavně klid rok co rok lákají více a více turistů z celého světa.

Do Duće se dostanete trasou Zagreb – Karlovac – Bosiljevo – Senj – Zadar – Split – Duće. Většinu cesty pojedete po dálnici, ale v posledním úseku se dostanete na pobřežní silnice, které vyžadují koncentraci, takže je nepodceňujte.
Duče
V obci je několik dobrých restaurací, bister a taverna. Duće nenabízí moc sportovních a rekreačních zařízení, nicméně pokud máte rádi vodní sporty, můžete si i tady zajezdit na banánu nebo pronajmout šlapadla. Za různými atrakcemi, nebo sportem si můžete zajet do Omiše, který je vzdálen jen zhruba 2 km.

V Duće nejsou žádné hotely, takže ubytování je možné jen v soukromí. Nemusíte se ale ničeho obávat, protože díky dlouholeté tradici je tady standard opravdu na hodně vysoké úrovni.

Z Duće si můžete zajet na výlety do okolních vesniček Staro Duce, Zeljovice, Kurg nebo Stare Jesenice, které leží na úpatí hory Mosnjica. Najdete tam dobře zachovalou vesnickou architekturu, staré domy, staré kamenné uličky, kostely, nebo olivové háje. Vesnice se nachází daleko od hluku s nádherným výhledem na sousední ostrovy Brač, Hvar a Šolta.

Pláže se tady táhnou v délce 6 km od obce Dugi Rat až do Omiše, takže budete mít spoustu místa ke koupání a odpočinku na slunci. Mezi nejznámější pláže patří písečná pláž Duće. Tato pláž je ideální pro rodiny s dětmi, protože moře je u ní velmi mělké, navíc je podél ní řada borovic, pod kterým se dá skrýt před sluncem.

ČTĚTĚ:   Vánoce v Dubrovníku

Duće mají také svůj vlastní kostel s názvem Panny Marie Sněžné. Obyvatelé byli totiž naprosto ohromení, když začalo sněžit v polovině léta, takže podle této události pojmenovali kostel. K němu se vztahují i místní oslavy, které se konají 5. srpna. Pokud budete v Duće na dovolené kolem tohoto data, nenechejte si oslavy ujít, protože se dozvíte hodně o místních zvycích.

Duće nabízí vše pro ideální rodinnou dovolenou. Nejsou zde žádné noční kluby, takže většina lidí, kteří hledají zábavu, jdou do Omiše. Absolutní klid vám v noci bude “narušovat“ jen šplouchání vln v moři a cikády.

ubytování Duće
Levné apartmány v Duće


Duće – jižní Dalmácie
5 (100%) 1 hlas[ů]

4 Responses to Duće – jižní Dalmácie

 1. Jan Ctvrteckaj

  duče v lětě se bojíte přejít silnici jsou mnohem lepší lokajĺity než duče a špinavá omiš čau baby

 2. David Zrník

  Duče je fajn…mám pěkné zážitky…s tou cestou je to pravda

 3. Jana Holanová

  Je to tam super, byla jsem tam už po třetí

 4. Hana Hovorková

  co po třetí, to my po osmnácté, je to náš druhý domov, škoda, že je tak daleko

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2013, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split