Kornić na ostrově Krk


ubytování Chorvatsko

Mezi městy Krk a Punat se nachází malé letovisko Kornić, ze kterého je nádherný výhled na místní zátoku Košljun, která je jednou z nejchráněnějších zátok celého Jadranu. Zdejší moře je velmi čisté, díky čemuž je tato oblast velmi oblíbenou destinací.

Samotné letovisko Kornič nepatří mezi nijak rušná letoviska, jako například sousední Krk a Punat, které ovšem pro mnohé návštěvníky tohoto letoviska mohou zase sloužit, jako střediska zábavy a kultury.
kornic

Pláže v Korniču a jeho okolí

Centrum obce a v podstatě i její velká část se nachází asi 200 – 300 metrů od pobřeží Jadranu. Místní pláže jsou podobně jako v sousedních lokalitách tvořené z drobných kamínků a jemného písku. Pobřeží obce je poměrně rozsáhlé, takže menších, ale i větších pláži je zde hned několik. Dobře zabezpečenou a zároveň i v hojném počte navštěvovanou pláží je pláž Dunat v blízkosti místního přístavu. V její blízkosti nechybí několik parkovišť a široká promenáda, se kterou sousedí i několik gastronomických zařízení. Alternativou je možnost zajít do sousedního Punatu, kde je několik pláži s modrou vlajkou.
kornič pláž

Sport a zábava

Letovisko Kornić je v podstatě typickou ukázkou tichého letoviska, které rozhodně nenabízí nijak širokou nabídku v oblasti rekreace a zábavy. Ideálním řešením je proto navštívit sousední letovisko Punat, případně město Krk, které jsou během hlavní sezóny centry kultury a zábavy. Konkrétně ve městě Krk se pořádají například mnohé lidové slavnosti, folklórní přestavení a také letní koncerty živé hudby. V Punatu se zase můžete zastavit na vynikající večeři.
Kornić Dunat

Historie a zajímavá místa

Původ jména názvu obce podle legendy pochází buď z latinského slova cornu, nebo ze slova cornix, které v překladu znamená vrána. Jedinou zachovanou významnější památkou je kostel sv. Jakuba, který byl postaven ještě v roce 1865. Najdete ho v blízkosti silnice vedoucí do Lakmartinu.

ČTĚTĚ:   Dog friendly: Crikvenica vítá psy i jejich páníčky!

ubytování Kornič Krk
Levné apartmány v Korničpláž Kornič

Ohodnoťte

2 Responses to Kornić na ostrově Krk

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Kvarner