Sreser


ubytování Chorvatsko

Sreser je malá vesnička v centrální části poloostrova Pelješac, kde se svými přibližně 200 stálými obyvateli je jednou z nejmenších osad na celém poloostrově.
Toto tradiční rybářské a zemědělské městečko se díky výstavbě nových apartmánů začíná pomalu transformovat na jednoduché turistické středisko, které vyhledávají především návštěvníci, kteří hledají klidnější letoviska.
sreser
Přestože Sreser v současnosti tvoří přibližně jen 90 budov, tak i zde najdete několik historických památek, ale také i obchod, bar a jednu restauraci. Pobřeží obce je tvořeno převážně z oblázkových pláží, které však v jistých místech doplňuje i písek. Součástí obce je i trojice ostrůvků Goljak, Srednjak a Gospin Skolj, na které je velmi pěkný výhled z centra Sreseru nebo i z místních pláži.

Pláže v Sreseru

Zátoky vhodné ke koupání najdete také v blízkosti centra obce. Jednou z oblíbených pláži je Malo More, která je tvořená převážně z oblázků. Ani tato pláž během léta není nijak zvlášť přeplněná, takže s velkou pravděpodobností bude vyhovovat turistům, kteří hledají klid.
Sreser pláž

Archeologická naleziště, historické památky, ale i výjimečná vinařská oblast

To, že byl v minulosti Sreser obydlen i Římany není až tak překvapující. Sreser pro svou výhodnou polohu byl v minulosti menším přístavem, což potvrzuje i ​​sreserské naleziště, které až do objevení archeology ukrývalo množství cenných římských nástrojů a předmětů.

Z novodobé historie obce zde zase můžete vidět například kostel Panny Marie nebo i mezi návštěvníky oblíbené staré fotografie anonymních umělců, které dokumentují historii obce na fotografiích.
Sreser pláž
Pokud navštívíte Sreser jednoznačně zde vyzkoušejte i místní víno. Právě okolí Sreseru je známe pro svá vynikající vína, jako například světoznámý Dingač, který je mnohými považováni jako jedno z nejlepších vín světa.

ubytování Sreser
Levné apartmány v SreseruKlikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Dalmácie - Dubrovník