Krvavica u Baška Vody na Makarské riviéře


ubytování Chorvatsko

Mezi známými letovisky Makarska a Baška Voda leží i jedno nenápadně turistické středisko. Krvavica leží v jedné z nejčistších a nejklidnějších části Jadranu a to i přesto, že hned nedaleko najdete jedno z nejrušnějších letovisek celého Chorvatska. Oblíbené letovisko mezi vyznavači klidné dovolené je navíc položené v blízkosti vysokého pohoří Biokovo, které krásně kontrastuje s blízkým průzračně čistým Jadranem.

Historicky první zmínky o vesničce Krvavica sahají až do roku 1792, kdy tato část patřila pod tehdejší Benátskou republiku, která už o pár let později však zcela zanikla. Podle archeologických nálezů bylo však toto místo obývané poprvé již podstatně dříve, nejpravděpodobněji se jeví doba ještě v čase starověkého Řecka. Bohužel kromě pár archeologických nalezišť, které si můžete jít osobně sami prohlédnout zde prakticky nic z této doby nenajdete. Na druhé straně se však můžete těšit na moderní apartmány, které nahradily turistický komplex jenž stal na počátku rozvoje turismu v obci.
krvavica

Pláž v Krvavici

Zdejší hlavní pláž je na velikost obce poměrně rozsáhlá. Během léta většinou nebývá příliš přeplněná, což jistě potěší rekreanty, kteří vyhledávají tišší pláže a přitom mají tak rádi Makarskou riviéru. Určitě doporučujeme každému si obout boty, jelikož místní pobřeží je na ježky o něco bohatší…
Výhodou pláže je však krásně čistý Jadran, bohatá vegetace, poměrně čisté prostředí a také bezbariérový vstup na pláž. Najdete zde i veřejnou toaletu a sprchu se sladkou vodou. Negativem této pláže je o něco větší vzdálenost pobřeží od většiny apartmánů a také ne příliš vábně vypadající zanedbaný turistický komplex ze šedesátých let minulého století.
krvavica pláž

Kam za zábavou?

Sportovní atrakce, či zábavné akce zde budete hledat jen těžko. Prakticky za rohem však leží město Makarská, kde se pravidelně koná několik kulturních slavnosti, jako například Rybářská noc, Letní karneval, ale také mnoho jiných akcí, které pořádá město v rámci festivalu Makarské léto. Kromě toho je zde i několik disco klubů, tanečních teras, rockový bar ale i jedno kasino, které najdete v hotelu Dalmacija.

ČTĚTĚ:   Další dobrý důvod, proč navštívit Omiš!

ubytování Krvavica
Levné apartmány v KrvaviciKrvavica u Baška Vody na Makarské riviéře
4 (80%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split