Kožino u Petrčane – Zadarská riviéra


ubytování Chorvatsko

Malá vesnička Kožino nacházející se mezi Zadarem a Petrčane je méně známým, no poměrně rychlé rostoucím letoviskem, které se již dnes může pochválit množstvím moderních apartmánů. Jinak obec s přibližně 800 stálými obyvateli není samozřejmě tím typickým rušným letoviskem, kde se dá bavit prakticky ve dne i v noci, spíše naopak. Právě z toho důvodu je Kožino vhodné spíše pro rodiny s malými dětmi, či rekreantů, kteří dávají přednost klidným destinacím.
Kožino
Kožino může zaujmout návštěvníky kromě své zajímavé polohy (jen 10 km od Zadaru) i poměrně hustou středomořskou vegetací. Pobřeží letoviska tvoří většinou méně rozsáhlé oblázkové pláže, které jsou v jistých místech doplněny i dřevěnými moly. V obci dnes najdete většinou jen základní služby, jako je obchod s potravinami, kavárně a několik restaurací.

Pláže v Kožino

Pobřeží letoviska Kožino je rozsáhlé, ale pláže vhodné pro odpočívání najdete spíše v jižní části letoviska. Moře je zde velmi čisté a ideální pro potápění. Severně po vjezdu do Kožina totiž pobřeží tvoří většinou betonové kvádry doplněné dřevěnými moly, které slouží převážně na kotvení lodí. Ostatně však ani jižnější část letoviska nenabídne v současnosti návštěvníkům nadstandardní služby ale především oblázkovou a kamenitou pláž s křišťálovým mořem a možnost ubytování v soukromí hned u pláže.
kožino pláž

Sportovní a rekreační možnosti

Přesto, že Kožino nenabízí tolik zábavních a rekreačních možností než jiná letoviska v okolí, tak i zde si můžete vybírat z poměrně zajímavé nabídky atrakcí. Konkrétně si tu sportovní nadšenci mohou zahrát tenis, stolní tenis, plážový volejbal, házenou, či volejbal. Z vodních sportů si zde zase můžete vyzkoušet bez problémů potápění nebo windsurfing.
pláž Kožino

Zajímavá místa v obci Kožino

Pokud máte rádi staré historické památky, určitě se nezapomeňte podívat na místní farní kostel sv. Michala, který byl postaven ještě v druhé polovině 16. století. Během své existence si však prošel již dvěma výraznými rekonstrukcemi, konkrétně v roce 1884 a 1987. Zajímavostí této stavby je především mramorový hlavní oltář z roku 1793. Po boční straně interiéru kostela si zase můžete všimnout dva barokní oltáře. Vedle kostela stojí i mohutná zvonice se dvěma zvony, která byla v roce 1995 elektrifikována.

ČTĚTĚ:   Šibenik - střední Dalmácie

Stejně, jako u většiny měst na pobřeží Jadranu, tak i v Kožinu se během léta obec pořádá několik festivalů a kulturních slavnosti. Běžně však turisté během večera chodí navštěvovat i místní restaurace Tony a Kristina, ve kterých si můžete vychutnat pokrmy převážně z mořských plodů, dále také jehněčí, vynikající sýr a víno.

ubytování Kožino
Levné apartmány v Kožino
<<<Ohodnoťte

3 Responses to Kožino u Petrčane – Zadarská riviéra

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Severní Dalmácie - Zadar