Korčula – riviéra Dubrovnik


ubytování Chorvatsko

Jedno z nejcennějších městských památkových rezervací v Dalmácii a zároveň jedno z nejnavštěvovanějších letovisek celého Chorvatska. Město Korčula naleznete na stejnojmenném ostrově, který je jedním z nejjižněji ležících ostrovů země. Toto letovisko, které má sice jen něco více než 3000 obyvatel, je během letní sezóny jedním z největších lákadel pro turisty z Česka, ale i zahraničí, kteří zde vždy najdou velmi pěkné a především udržované prostředí.

Letovisko Korčula, které v minulosti svými podmínkami zaujalo i Řeky, je vzdáleno od Prahy zhruba 1170 km. Přesto, že je městečko poměrně malé, nachází se zde hned několik sociálních, kulturních a ekonomických zařízení jako banky, lékárny, hotely, obchody, restaurace atd. Dá se tedy říci, že vám zde během dovolené nebude chybět prakticky nic. Kromě toho tady však najdete i několik kulturních památek, které zde stojí již několik století.
Korčula

Pláže v letovisko a v jeho okolí

V samotném letovisku máte na výběr z několika zátok, kde můžete odpočívat. Městskou pláž, která je asi tou nejlepší, najdete asi 200 metrů od starého města. V blízkosti této oblázkové pláže se nachází i několik stánků s občerstvením, kaváren a restaurací. V blízkosti hotelu „Park“ máte možnost si pronajmout i člun nebo surf.
Pokud vás nezaujme některá z pláže Korčuly, můžete zajít do nedaleko letoviska Lumbarda, kde můžete během dovolené odpočívat na některých z místních pláží. Největší z nich je pláž „Vela Pržina“, která je velmi oblíbenou mezi domácími, ale i turisty ze zahraničí. Nachází se zde množství lehátek a slunečníků. Nevýhodou této písečné pláži je, že bývá během sezóny plná.

Zajít však můžete ještě k zátoce Uvala Tatinja , která se nachází jižně od letoviska. Výhodou je velmi pěkný pohled na skupinku malých ostrovů, nacházejících se nedaleko této zátoky a také velmi dobré sociální zabezpečení pláže. Najdete zde i několik restaurací, malých obchodů a pizzerii.

Sport a zábava

Korčula má podobně, jako většina chorvatských letovisek poměrně dobré podmínky pro vodní sporty. Ve zdejších vodách máte velmi dobré podmínky pro jachting, windsurfing a potápění. Pokud patříte v potápění mezi začátečníky, případně jste si s sebou nevzali potřebné vybavení, můžete zajít do potápěčského centra „Neno Dive Club“. Ten najdete v západní části ostrova. Ovšem samotný klub pořádá ponory prakticky po celém pobřeží ostrova. Ceny zde začínají již od 75 euro až po 249 euro.
město Korčula
Marina Korčula, kterou najdete v samotném městě, nabízí zájemcům možnost kotvit malé, ale i větší lodě. Pokud nedisponujete žádným člunem nebo jachtou, v místním přístavu si můžete zapůjčit nafukovací člun nebo malou loď, na které se můžete plavit v blízkosti pobřeží. Cena za pronájem menší loďky začíná běžně již od ceny 100 euro za den.

ČTĚTĚ:   Chorvatské pobřeží z motorového člunu

Pokud patříte mezi fanoušky cyklistiky nebo turistiky, máte na výběr z přibližně dvanácti označených tras. Cyklisté si zde mohou zapůjčit i kolo, které jistě využijí na některé z cyklostezek. Všechny cyklostezky začínají a i končí v ostrovní části Blato. Pro turisty je zde také připraveno šest označených tras, od těch jednodušších podél pobřeží až po náročnější horské stezky. Je to jen na Vás, na které z nich si troufáte. Kromě toho si na místních hřištích můžete zahrát i tenis, minigolf, fotbal nebo volejbal.

Historické památky

Historie tohoto malého letoviska je v skutku opravdu bohatá. Dodnes se například podle legendy traduje, že Marco Polo (slavný cestovatel) se nenarodil v Benátkách, ale právě na ostrově Korčula. Kromě toho se zde zachovala i „Moreška“ – romantický dynamický tanec s meči, která byla svého času rozšířena po celém středomoří. Tuto rytířskou hru, tak můžete vidět právě na Korčule.
ostrov Korčula
Z hmotných památek určitě navštivte, možná nejvýznamnější památku města – městské hradby. Ty najdete ve staré části města, kde stojí již od 14. století. Městské hradby je dodnes vidět v mnoha letoviscích na Jadranu, ve městě Korčula je můžete obdivovat v opravdu velmi dobrém stavu, který si udrželi přesto, že se staly během své existence terčem několika útoků. Hradby se dají obejít přibližně za 20 minut.

Velmi pěknou památkou letoviska je také goticko – renesanční katedrála sv. Marka z 16. – 17. století. Exteriér samotné budovy není na první pohled ničím výjimečný, ovšem interiér této stavby je velmi zajímavý. Katedrálu najdete v samém srdci starého města, konkrétně na nejvyšším bodě Strossmayerovo náměstí.

Kam na celodenní výlet

Možností, kam zajít na celodenní výlet z letoviska je díky výhodné poloze ostrova a města poměrně hodně. Jako nejbližší cíl, kam se vyplatí zajít, je malý výlet loďkou na ostrov Badija. Tento malý ostrov o rozloze 1km2 najdete nedaleko Marina Korčula. Nachází se tam i klášter, který zde nechali vystavět františkáni z Bosny. Dnes je funkce této budovy odlišná oproti minulosti, protože od roku 1950 se klášter změnil na sportovní a rekreační areál.

ČTĚTĚ:   Výlet do národního parku Kornati

Přibližně 3 km severovýchodně od letoviska se nachází městečko Orebič. Toto malé letovisko se nachází na poloostrově Pelješac. Orebič je podobně, jako Korčula poměrně vyhledávanou destinací turistů z celé Evropy. Nachází se zde i velmi pěkná písečná pláž s velmi dobrou nabídkou služeb a zábavy. V centru města je i několik velmi pěkných a honosných domů, které zde zanechali bohatí kapitáni lodi z období rozkvětu města.

Pokud neplánujete strávit část dne plavbou lodi, můžete zajít i do vnitrozemského města Blato. Druhé největší město ostrova je oblíbené mezi návštěvníky i díky velmi dobrému vínu. Nachází se zde i velmi pěkné náměstí, středověký kostel Všech svatých a renesanční barokní zámek rodiny Arnerićů, které dnes slouží jako muzeum.

ubytování Korčula
Levné apartmány na KorčuleOhodnoťte

7 Responses to Korčula – riviéra Dubrovnik

 1. Oľga Kmeťová

  áno, áno Korčula je krásna

 2. Robert Kompas

  Ideme koncom júla…

 3. Lenka Baggio

  letos se tam chystám

 4. Kateřina Kucharczyková

  ano je tak krásně, byla jsem tam

 5. Jana Hamplová

  jetam krásně, znám jí nazpamět 🙂

 6. Andrea Zemánková

  Je nádherná,dvě černobílé fotky v obyváku nám ji připomínají už 7 let

 7. Opravdu velmi pěkné město,je na co koukat.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Dalmácie - Dubrovník