Dramalj


ubytování Chorvatsko

Tři kilometry severně od známého letoviska Crikvenica najdete nevelké letovisko Dramalj. Obec, která se rozkládá při Vinodolském zálivu je dá se říci předměstím výše zmiňovaného města Crikvenica. Svědčí o tom i dlouhá promenáda, která spojuje obě letoviska, díky čemuž si návštěvníci Dramalju mohou vychutnat až více než tři kilometry dlouhou procházku po vybudované pěší zóně.

Dovolená v tomto letovisku je vhodná prakticky pro všechny. Najdete zde krásné pláže, bujnou vegetaci a také příjemné středomořské podnebí. Dramalj se však může na rozdíl od některých jiných menších letovisek pochlubit navíc i bohatou nabídkou sportovních zařízení, restaurací a kulturních památek.

Písčito-oblázková pláž oceněná modrou vlajkou

Upřednostňujete písčité pláže před plážemi pokrytými oblázky. Ne sice typicky písčitou, ale z velké části tvořenou pláž právě z písku najdete také v letovisku Dramalj. Pláž Omorika, která je jednou z nejlepších v celém okolí obce, se nachází v blízkosti stejnojmenného hotelu. Jako městská pláž Dramalju poskytuje svým návštěvníkům nadstandardní možnosti, proto zde i vy můžete najít restauraci s bohatým výběrem zdejších specialit, půjčovnu lehátek a slunečníků, tenisové kurty, hřiště pro plážový volejbal a mnoho jiného. Součástí pláže jsou i plavčíci, kteří zde dohlížejí na návštěvníky od 9:00 do 19:00. O kvalitě a čistotě pláže jasně mluví také udělení modré vlajky čistoty. Mírnou nevýhodou této zátoky je ovšem to, že je během léta častokrát až přeplněná.
dramalj
Typicky oblázková pláž je pláž Kačjak, která je v jistých částech tvořena i z rozsáhlejších betonových desek, kde se můžete bez problémů opalovat. Najdete ji v poměrně klidné části letoviska, kde se nachází i jedno sportovní centrum a několik tenisových kurtů. Součástí pláže jsou i plavčíci a jedna restaurace.

Sport a zábava

Přímo v obci najdete například několik antukových kurtů, hřiště na plážový volejbal a masážní salon. Využít můžete i pestrou nabídku vodních atrakcí, jako například jízda na banánu, windsurfing, potápění, či sportovní rybolov. Milovníci turistiky si mohou udělat výlet podél pobřeží, případně mohou zamířit i do některé vnitrozemské obce.

ČTĚTĚ:   Zečevo u Rogoznice - riviéra Šibenik

Crikvenická riviéra je známá svou bohatou kulturní a zábavnou nabídkou. Tak jako v ostatních letoviscích riviéry, tak i v Dramalji se během léta koná několik kulturních slavnosti. Mezi nejvýznamnější z nich patří místní festival na náměstí Placa, který se koná pravidelně na začátku června, Večer lidových písní (8. července), Rybářský festival (11. července), který se koná na nábřeží obce, tenisový turnaj ve sportovním centru Kačjak, a „Boćanje s turistima (8. srpna)“.
Pokud by vás tato nabídka nezaujala, můžete zajít i do blízké Crikvenice, kde je nabídka zábavních a kulturních akcií ještě o něco bohatší.
dramalj pláž

Historie a kulturní památky obce Dramalj

Historie obce není až tak bohatá, jak by se to mnohým jejím návštěvníkům na první pohled mohlo zdát. Poprvé byl totiž Dramalj, jako obec zmíněn až v 18. století. Do té doby bylo toto místo převážně rybářskou osadou, která se však mohla pochlubit už několika cennými památkami, například zříceninou hradiště Ilyrského kmene, kteří toto místo obývali ještě před Římany. Během středověku si obec a především její obyvatelé museli nejednou vytrpět nájezdy pirátů, kteří donutili mnoho lidí opustit toto místo. Novodobá historie obce je podstatně růžovější, jelikož se Dramalj v posledních letech zařadil mezi nejnavštěvovanější letoviska v celém okolí Kvarneru.

Pokud se chystáte někdy jet na dovolenou právě sem, určitě Vás budou zajímat i některé zajímavá místa, která byste mohli během pobytu v tomto letovisku navštívit. Jedním z nich je Farní kostel svaté Heleny, který byl postaven na počátku 19. století. Stavba je postavená na základech kaple, která zde stála již od roku 1680. V blízkosti kostela můžete najít i kulturní sál, která hostila v roce 1939 první zdejší veřejnou knihovnu.
dramalj pláže

Rady a tipy

Pokud budete hledat komplexnější zdravotní péči, na ulici Dr. Ivana Kostrinca 10 v sousední Crikvenici najdete nejbližší nemocnici, kde Vás bez problémů ošetří. Určitě si však nezapomeňte se sebou vzít evropský průkaz zdravotního pojištění. Rovněž tam najdete i několik lékáren a veterináře na ulici Kotorska 28.

ČTĚTĚ:   Stručná chorvatská historie aneb poznejte souvislosti

V případě, že si potřebujete vybrat peníze z bankomatu, jeden najdete v hotelu Omorika, který se nachází u výše zmíněné pláže Omorika.
V Dramalju najdete i několik supermarketů a menších obchodů, kde byste měli dostat koupit prakticky vše potřebné. Pokud byste však chtěli zajít na větší nákup, můžete zamířit buď do Crikvenice nebo do přibližně 25 km severně vzdáleného města Rijeka.

ubytování Dramalj
Levné apartmány v Dramalj
<<<Dramalj
4.5 (90%) 2 hlas[ů]

One Response to Dramalj

  1. Jan Kopřiva

    Krásné místo

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Cestopisy chorvatských měst a letovisek na Jadranu, Chorvatsko, Kvarner