Národní park Krka – malebný kaňon se sedmi vodopády


ubytování Chorvatsko

Putování Dalmácií vám přinese řadu zajímavých úkazů, jak kulturních, tak v tomto případě ryze přírodních. Národní park Krka se stejnojmenným tokem Krka, se rozléhá v kaňonu u řeky směrem od města Knin až po Šibenik. Hluboké údolí řeky je tak překrásnou podívanou. Výbornou zprávou je i fakt, že plochy, které byly poničené lidským zásahem, jsou nyní opět zalesněny borovicemi.

222Dokreslené scenérie tak vytvoří dokonalý pohled na ráj na zemi. Je zde možnost spatřit močálové plochy, kde vyrůstá rákosí a lekníny. Mimo rostlinstva je tu možno vidět i spoustu zajímavé fauny, zejména ptactva (divoké holuby, jestřáby, sokoly, ale i slavíky). Vzácností jsou vydry, ale líbit se vám budou i různé druhy ryb. Zaplavením mořské vody je poslední pramen již slaný. Pokud se tu chcete vykoupat, doporučujeme vám lokalitu Prukljanského jezera, kde protéká řeka Krka. Břehy tu jsou velmi mělké a teplé.

Do Národního parku si tak můžete vybrat různé vstupy, které jsou někdy krkolomnější, jindy strmější, ale o to více dobrodružné. Záleží na vás, někde se dá zaparkovat i automobil, např. u Lozovacu. Zbytek cesty je potřeba zajistit autobusem, který jede úzkou slepou ulicí a dopraví vás až ke vstupu do parku.

Cestou absolvujete řadu serpentin, které vám sice nebudou dělat úplně dobře od žaludku, ale za tu nádheru to jistě stojí. Další možností je taxi člun, když se sem potřebujete dostat z městečka Skradin. Pokud se chcete přepravit přes vodopády Roški slap, automobilem se nejprve dostaňte k obci Širitovci. Pohled z dálky totiž lze uskutečnit i z jiných míst, ale není nad to stát tu v bezprostřední blízkosti. Zeleň a voda vám tak připraví zážitky hodné džungli. Národní park vás láká svou návštěvou, protože je tu stále co objevovat, ať už je to fauna nebo flóra vše tu působí velmi přirozeně.

One Response to Národní park Krka – malebný kaňon se sedmi vodopády

  1. Oľga Kmeťová

    jéééééééj, tam je krásne, treba vidieť

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2014, Kategorie : Magazín